پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل بوسنی

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی با نتیجه دو بر صفر بر بوسنی و هرزگوین غلبه کرد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران که نخستین بازی خود را با حساب ۲-۱ مقابل ازبکستان برده بود، دومین مسابقه‌اش را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

این بازی در سارایوو برگزار شد و بوسنی در ترکیب خود ستارگانی نظیر میرعالم پیانیچ از بارسلونا و عامر گویاک از تورینو را به میدان فرستاد.

نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید. در آغاز نیمه دوم سماجت امیری در توپ‌ربایی و پاسش به رضایی با چرخش و شوت مهاجم شارلروا همراه شد تا ایران پیش بیافتد. این دومین گل ملی کاوه بود.

در نودمین دقیقه نیز پاس عزت‌اللهی به قایدی، مهاجم تکنیکی و تازه به میدان آمده را در موقعیت شوتزنی قرار داد تا نخستین گل ملی خود را به ثمر برساند.

در ترکیب ایران امیر عابدزاده، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، مرتضی پورعلی‌گنجی، وحید امیری (سعید عزت‌اللهی) میلاد محمدی، احمد نوراللهی (علی کریمی) احسان حاج‌صفی (امید نورافکن) علی قلیزاده (مهدی قایدی) صادق محرمی (سیامک نعمتی) و کاوه رضایی (کریم انصاری‌فرد) بازی کردند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که بازیکنانی نظیر بیرانوند، قدوس، جهانبخش، ترابی، آزمون و طارمی در این اردو حضور نداشتند.

حاج‌صفی کاپیتان ۳۰ ساله ایران که نمایش پر اشتباهی در پست هافبک دفاعی به اجرا گذاشت، ۱۱۱مین بازی ملی خود را انجام داد تا با رکورد مهدوی‌کیا برابری کند. با خروج احسان از زمین، بازوبند کاپیتانی به انصاری‌فرد رسید.

قلیزاده در نیمه نخست بازی چشمگیری به نمایش گذاشت اما خستگی در نیمه دوم، اجازه تداوم بازی خوب را از او گرفت.

عزت‌اللهی که در اردوی قبلی غایب بود، در مدت زمان کوتاهی که به زمین آمد عملکرد مطلوب سال‌های اخیرش را تکرار کرد.

عابدزاده سنگربان ماریتیموی پرتغال که جایگزین پیام نیازمند شده بود، با عملکرد قابل قبول خود توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

در گروه C مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا، عراق و بحرین با یک بازی بیشتر نسبت به ایران به ترتیب با ۱۱ و ۹ امتیاز در رده‌های اول و دوم ایستاده‌اند.

ایران با شش امتیاز در جایگاه سوم است اما چنانچه در همه بازی‌های دور برگشت به پیروزی برسد، به عنوان صدرنشین راهی دور بعد خواهد شد.

طبق گزارش AFC این رقابت‌ها که به خاطر پاندمی کرونا با وقفه مواجه شده، از اسفند ۹۹ پیگیری خواهد شد اما تاریخ و برنامه دقیق بازی‌ها اعلام نشده.

در سایر بازی‌های دوستانه، عراق صدرنشین گروه ایران به مصاف اردن رفت که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. بشار رسن ستاره پرسپولیس در زمین حضور داشت.

بحرین دیگر همگروه ایران با نتیجه سه بر یک از سد لبنان گذشت. امارات هم مقابل تاجیکستان به برتری رسید.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.