لوتار ماتئوس: یوآخیم لوو باید از تیم ملی فوتبال آلمان برکنار شود
لوتار ماتئوس، کاپیتان پیشین تیم ملی آلمان و عضو تیم قهرمان جام جهانی ۱۹۹۰، خواستار استعفای یوآخیم لوو شده است. او معتقد است مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان که با ادامه همکاری با لوو موافق بونده‌اند نیز بایستی اخراج شوند.

لوتار ماتئوس، یکی از نمادهای اصلی فوتبال ملی آلمان در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی و رکوردار حضور در بازی‌های ملی برای "عقاب‌پوشان آلمان"، به جمع منتقدان سرسخت سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان، یوآخیم لو، پیوسته است. کاپیتان سابق و پُرآوازه تیم ملی فوتبال آلمان می‌گوید که تیم ملی آلمان در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ برای "فقط برای سرنوشت" یوآخیم لوو به میدان نمی‌رود.

ماتئوس اشاره می‌کند که در صورت عدم کسب کامیابی برای تیم ملی فوتبال آلمان در این تورنمت مهم قاره‌ای، نه تنها یوآخیم لوو باید از سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان برکنار شود، بلکه چاره‌ای به جز اخراج سایر تصمیم‌گیرنده‌های ادامه همکاری با این سرمربی از فدراسیون فوتبال آلمان نیز وجود نخواهد داشت.

این رکورددار فوتبال ملی آلمان در زمینه فراهم ساختن آینده‌ای موفق برای تیم ملی فوتبال آلمان زیر نظر لوو تردید دارد. لوتار ماتئوس خاطرنشان می‌کند که شکست تاریخی و سنگین تیم ملی فوتبال آلمان با نتیجه ۶ بر صفر در برابر ملی‌پوشان اسپانیا در چارچوب دیدارهای لیگ ملت‌ها در نوامبر ۲۰۲۰، علت اصلی بدبینی وی به ادامه همکاری با یوآخیم لو نیست.

یوآخیم لوو
یوآخیم لوو

بازیکن پیشین تیم های بایرن‌مونیخ آلمان و اینتر‌میلان ایتالیا تاکید می‌کند: «من بازی‌های اخیر تیم ملی آلمان را ارزیابی کردم و به این نتیجه رسیده‌ام که قاعده‌های اصلی این تیم دیگر بر سر جای مناسب خودشان قرار نگرفته اند. طرز صحبت‌ و شیوه رهبری یوآخیم لوو هم دیگر مثل گذشته، حتی مانند سال‌های ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۸، قطعا نیست.»

وی ادامه می‌دهد: «لوو این علامت و احساس را به محیط خود می‌دهد که سایر کارشناسان فاقد دانش لازم هستند و بهتر است اظهار نظر منفی نکنند. اما ابراز بی‌تفاوتی او بر روی نیمکت تیم ملی فوتبال آلمان در هنگام دیدار با تیم ملی اسپانیا، نمایان‌گر خیلی چیزهاست.»

لوتار ماتئوس در ادامه می‌افزاید که "ایمان هواداران فوتبال آلمان از بین رفته است" و "فدراسیون فوتبال آلمان نباید این موضوع بسیار حساس را دست کم بگیرد".

یوآخیم لو از سال ۲۰۰۶ میلادی مسئولیت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان را به عهده دارد و با این تیم قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شد. موج انتقادات به این سرمربی پس از حذف زودهنگام تیم ملی آلمان در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شدت گرفت و با باخت باورنکردنی این تیم در برابر تیم ملی اسپانیا در پایان سال ۲۰۲۰ شعله‌ور شده است.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.