یک ایرانی پرسابقه‌ترین داور نخبه قهرمانی هندبال ۲۰۲۱ جهان شد

مسابقات هندبال قهرمانی ۲۰۲۱ جهان در این روزها با میزبانی کشور مصر در حال برگزاری است. فدراسیون جهانی هندبال از مجید کلاه‌دوزان که در این رقابت‌ها به عنوان پرسابقه‌ترین داور نخبه هندبال جهان فعال است، تقدیر کرده است.

مسابقات قهرمانی هندبال ۲۰۲۱ جهان از ۲۴ دی تا ۱۲ بهمن با میزبانی کشور مصر در حال اجرا است. با وجود عدم کامیابی تیم ملی هندبال ایران در مسیر انتخابی و راه‌یابی به این تورنمنت مهم و بزرگ هندبال جهان، رد پای هندبال ایران با حضور یک کوپل داور ایرانی در این رقابت‌ها، قابل مشاهده است.

مجید کلاه‌دوزان و علیرضا موسویان یک زوج داوری ایرانی را تشکیل می‌دهند که در مسابقات قهرمانی هندبال ۲۰۲۱ جهان قضاوت برخی از دیدارها را به عهده دارد.

مجید کلاه‌دوزان در طول دو دهه اخیر به طور مداوم در قضاوت دیدارهای هندبال در عرصه مسابقات بین‌المللی، جهانی و المپیک حضور موفقی داشته است. این داور ایرانی با این قدمت و کسب کامیابی، در فهرست داوران نخبه فدراسیون هندبال جهان قرار گرفته است.

مجید کلاه‌دوزان حال با ششمین حضور پیاپی خود در مسئولیت قضاوت مسابقات قهرمانی هندبال جهان، بیشترین تعداد انتخاب برای حضور در رقابت‌های جهانی هندبال را در مقایسه با دیگر داوران نخبه جهان به خود اختصاص داده است. این دستاورد با ستایش و تقدیر ویژه از سوی فدراسیون جهانی هندبال همراه بوده است.

مجید کلاه‌دوزان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با دویچه‌وله فارسی از راز موفقیت خود تعریف می‌کند. این داور که برای قضاوت در بازی‌های هندبال المپیک توکیو نیز برگزیده شده است، دو سال است که از ایران به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده است.

مجید کلاه‌دوزان در این گفت‌و‌گو همچنین در زمینه علل مهاجرت خود به آمریکا، کم و کیف مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ جهان و نیز اعتراض نهادهای دفاع از حقوق بشر پیرامون واگذاری میزبانی این مسابقات به مصر به رغم مشاهده موارد گسترده‌ای از نقص حقوق بشر در این کشور، صحبت می‌کند.

گفتنی است که امید نوری‌پور، سخنگوی ایرانی‌تبار سیاست خارجی حزب سبزهای آلمان، میزبانی کشور مصر برای مسابقات هندبال قهرمانی ۲۰۲۱ جهان را مورد انتقاد قرار داده است.

این نماینده مجلس فدرال آلمان می‌گوید که مسئولان فدراسیون‌ جهانی هندبال می‌‌بایست گزینش کشور مصر به عنوان میزبان مسابقات را با توجه به "شکنجه‌های سیستماتیک، ۶۰ هزار زندانی سیاسی و اجرای ۵۷ اعدام در بین ماه‌های اکتبر و نوامبر" در این کشور به صورت شفاف مورد بحث قرار می‌دادند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.