ورزشکار زن به عنوان مدیر کمیته المپیک توکیو انتخاب شد

در پی کناره‌گیری ناگهانی مدیر المپیک ژاپن در حالی که تنها پنج ماه به برگزاری این بازی‌ها مانده است، نخست وزیر ژاپن یک ورزشکار سابق و وزیر فعلی را به عنوان جانشین او تعیین کرد.

سئی‌کو هاشیموتو، وزیر المپیک ژاپن که خود به عنوان دوچرخه‌سوار در هفت دوره رقابت‌های المپیک شرکت داشته، روز پنج‌شنبه خبر داد که از مقام وزارت المپیک استعفا کرده تا جای مدیر المپیک این کشور را بگیرد.

یوشیرو موری، مدیر سابق المپیک ژاپن، در پی بیان اظهاراتی زن‌ستیزانه روز جمعه گذشته رسما از مقام خود کناره‌گیری کرد.

آقای موری پیشتر در یک جلسه کمیته المپیک که اوایل ماه جاری میلادی برگزار شد گفته بود که زن‌ها «زیاد حرف می‌زنند»، جمله‌ای که در جهان غوغایی به پا کرد.

حال خانم هاشیموتو، ‌به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ اعلام کرده است که پیشنهاد نامزدی برای مقام مدیریت کمیته المپیک توکیو را پذیرفته است.

«درک عمیق از برابری و تنوع جنسیتی» از جمله معیارهای اعلام‌شده برای انتخاب مدیر جدید کمیته توکیو بود.

مسابقات المپیک، طبق برنامه، قرار بود اول مرداد ۹۹ در توکیو آغاز به کار کند و مراسم تحویل مشعل نیز اوایل فروردین‌ماه بدون تماشاگر برگزار شد.

اما بحران همه‌گیری ویروس کرونا در نهایت باعث شد که مسئولان المپیک طی تصمیمی کم‌سابقه تاریخ برگزاری رقابت‌ها را به یک سال بعد موکول کنند.

حال بازی‌های المپیک قرار است اول مردادماه سال ۱۴۰۰ آغاز شود. این در حالی است که بر اساس نظرسنجی‌ها اغلب ژاپنی‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا با برگزاری المپیک مخالفند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.