شناگر ژاپنی با سرطان خون مبارزه کرد و سهمیه المپیک گرفت
ریکاکو ایکی، شناگر ژاپنی که در سال ۲۰۱۹ به سرطان خون مبتلا شده بود، دوباره سلامت خود را به دست آورده و امروز با قهرمانی در ۱۰۰ متر پروانه سهمیه حضور در المپیک توکیو را بدست آورده است.

از بازگشت او به مسابقات کمتر از هشت ماه می‌گذرد.

خانم ایکی با زمان ۵۷/۷۷ ثانیه قهرمان شنای پروانه شد و به این ترتیب برای کشورش در مسابقات چهار در صد متر مختلط امدادی المپیک مسابقه خواهد داد.

این شناگر ۲۰ ساله گفت: "خیلی خوشحالم اما باید بگویم که در عین حال خودم هم غافلگیر شده‌ام."

ریکاکو ایکی ده ماه در بیمارستان بستری بود و از ماه مارس پارسال دوباره تمریناتش را شروع کرد. او در اولین گام از بازگشت خود، فوریه گذشته قهرمان ۵۰ متر پروانه مسابقات آزاد ژاپن شد اما گفت فکر نمی‌کند بتواند در المپیک توکیو حاضر شود.

خانم ایکی گفت: "نمی‌دانم الان چه اتفاقی افتاد. قبلا هرگز چنین حسی را تجربه نکرده بودم. اصلا فکر نمی‌کردم در پروانه شانسی داشته باشم. حدس می‌زدم که شاید بتوانم در صد متر کرال سینه امدادی سهمیه بگیرم."

"با خودم گفتم اگر موفق نشدم، از تجربه این رقابت برای المپیک بعدی استفاده می‌کنم."

ایکی با زمان ۵۷/۱۰ ثانیه نتوانست سهمیه حضور در بخش انفرادی شنای پروانه المپیک را بدست آورد. با این حال او در صورت موفقیت در ادامه رقابت‌های انتخابی المپیک که این هفته در ژاپن برگزار‌می‌شود، بخت به دست آوردن سهیه در مواد ۵۰ متر و ۱۰۰ متر شنای آزاد را دارد.

ایکی که در دوره‌ای بهترین شناگر زن ژاپن بود، در ۱۷ سالگی توانست رتبه پنجم المپیک ۲۰۱۶ را بدست آورد. او قبل از ابتلا به سرطان در مسابقات بین‌المللی افتخاراتی را کسب کرده بود. این شناگر ژاپنی گفت که بعد از ابتلا به سرطان فقط امیدوار بود که بتواند برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس تمرین کند.

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.