صعود مقتدرانه بوروسیا دورتموند به فینال جام حذفی آلمان

بوروسیا دورتموند توانست با نمایشی مقتدارانه با نتیجه ۵ بر صفر حریف دسته دومی خود، کیل را در هم کوبد و به فینال جام حذفی فوتبال آلمان راه یابد. حریف دورتموند در پیکار نهایی آر بی لایپزیگ خواهد بود.

شامگاه شنبه ۱۱ اردیبهشت (اول ماه مه) دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال آلمان میان تیم‌های بوروسیا دورتموند و کیل برگزار شد.

دورتموند که در فصل جاری بوندس‌لیگا شانسی برای قهرمانی ندارد، به کسب عنوان قهرمانی جام حذفی امید بسته است.

زردپوش‌های دورتموند در مصاف نیمه‌نهایی جام حذفی نمایشی مقتدارانه ارائه کرده و حریف دسته دومی خود، کیل را ۵ بر صفر شکست دادند.

دورتموند در طول این دیدار هم از لحاظ شمار حملات و هم از لحاظ مالکیت توپ یک سروگردن از مهمان خود بالاتر بود و در همان نیمه اول کار حریف را یکسره کرد.

هر پنج گل دورتموند در نیمه اول بازی و در عرض تنها ۲۵ دقیقه حاصل شد. رینا در دقایق ۱۶ و ۲۳، رویس در دیقه ۲۶، آزار در دقیقه ۳۲ و بلینگهام در دقیقه ۴۱ برای دورتموند گلزنی کردند تا صعود تیم‌شان به فینال جام حذفی آلمان مسجل شود.

صحنه‌ای از گل دوم بوروسیا دورتموند مقابل کیل
صحنه‌ای از گل دوم بوروسیا دورتموند مقابل کیل

این دهمین بار است که بوروسیا دورتموند در دیدار نهایی جام حذفی آلمان حضور دارد. دورتموند تا کنون چهار بار قهرمان این رقابت‌ها شده و اکنون این فرصت را دارد که برای پنجمین بار بر این جام بوسه زند.

البته دورتموند برای تحقق این رویا باید حریفی قدر را در پیکار نهایی از پیش رو بردارد: آر بی لایپزیگ.

فینال این فصل از رقابت‌های جام حذفی آلمان در روز ۱۳ ماه مه (۲۳ اردیبهشت) در استادیوم المپیک برلین برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.