اینتر میلان قهرمان لیگ فوتبال ایتالیا شد
به دنبال ناکامی آتالانتا در بازی مقابل ساسوئولو، اینتر میلان پس از ۱۱ سال قهرمان سری‌آ فوتبال ایتالیا شد. در حالی که چهار بازی تا پایان فصل مانده، اینتر با ۱۳ امتیاز اختلاف صدرنشین است.

اینتر فصل گذشته با یک امتیاز اختلاف، نایب‌قهرمان فوتبال ایتالیا شد اما این فصل آنتونیو کونته و مردانش توانستند به ۹ دوره قهرمانی متوالی یوونتوس پایان دهند.

قهرمانی قبلی اینتر سال ۲۰۱۰ با هدایت ژوزه مورینیو بود. اینتر در آن سال قهرمان جام حذفی ایتالیا و لیگ قهرمانان اروپا نیز شد.

این همچنین چهارمین جام قهرمانی سرمربی اینتر میلان در ایتالیا بود. آنتونیو کونته از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ همراه با یوونتوس سه دوره پیاپی قهرمان سری‌آ شد. کونته همچنین در اولین فصل حضورش در چلسی قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد.

Antonio Conte
تیم آنتونیو کونته این فصل فقط دو بار باخته و از ۶ ژانویه شکست‌ناپذیر باقی مانده است

کونته چگونه این جام را بدست آورد؟
در میانه لیگ فوتبال ایتالیا هنگامی که اینتر در ماه ژانویه بدون گل مقابل اودینزه مساوی کرد، این تیم دو امتیاز از آث میلان، رقیب همشهری‌اش عقب بود.

پس از آن بازی بود که اینتر ۱۱ پیروزی متوالی بدست آورد و خودش را به صدر جدول رساند. این تیم همچنین توانست به آسانی یوونتوس را در کورس قهرمانی پشت سر بگذارد و مانع از دهمین قهرمانی پیاپی این تیم شود.

در حالی که چهار بازی به پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است تیم کونته همین حالا به اندازه تیم مورینیو که سال ۲۰۱۰ قهرمان شد، امتیاز گرفته است (۸۲).

یکی از دلایل اصلی قهرمانی اینتر، ساختار دفاعی مستحکم این تیم بود که در سیستم مورد علاقه کونته، ۲-۵-۳ شکل گرفت. اینتر در ۳۴ بازی تنها ۲۹ گل خورده است.

در خط حمله اینتر نیز روملو لوکاکو مانند فصل قبل، عملکردی درخشان داشت. او همراه با لائوتارو مارتینس تا اینجای فصل ۴۱ گل زده است.

فصل قبل کونته ۳۶ میلیون پوند برای خریدن اشرف حکیمی از رئال مادرید خرج کرد و این مدافع-بال راست توانسته تا این جای مسابقات ۷ گل و ۷ پاس گل در کارنامه دارد.

کونته همچنین الکسیس سانچس و کریستین اریکسن را که در لیگ برتر فوتبال انگلیس با بی‌توجهی روبرو بودند احیا کرد و هر دو عملکرد قابل قبولی در ترکیب اینتر داشته‌اند.

کونته که یکی از صاحب سبک‌ترین مربیان فوتبال جهان است توانست با ارتقا فنی تیمش نسبت به فصل گذشته، این فصل با پشت سرگذاشتن رقیبانی مانند یوونتوس، ناپولی، رم و آث میلان قهرمان فوتبال ایتالیا شود.

 

 

 

 

 

 

 

بی بی سی 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.