حذف والیبال ایران از المپیک توکیو

تیم ملی والیبال ایران پس از ۲ پیروزی و ۲ شکست، در پنجمین بازی مرحله گروهی المپیک، با نتیجه ۲ بر ۳ مقابل ملی‌پوشان ژاپن شکست خورد. ملی‌پوشان والیبال ایران با این ناکامی، از رقابت‌های المپیک حذف شدند.

تیم ملی والیبال در پنجمین و مهم‌ترین دیدار خود در مرحله گروهی المپیک توکیو، در برابر ملی‌پوشان والیبال تیم میزبان ژاپن، ناکام ماند. ملی‌پوشان والیبال ایران در دهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، با نتیجه ۳ بر ۲ تسلیم تیم ملی ژاپن شدند.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب ابتدایی ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، سیدمحمد موسوی، علی اصغر مجرد، میثم صالحی، امیرغفور و مهدی مرندی (لیبرو) به زمین رفت.

ست نخست این دیدار با حساب ۲۵ بر ۲۱ به سود تیم ملی ژاپن به پایان رسید. سپس شاگردان ولادیمیر الکنو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، در ست‌های دوم و سوم، به ترتیب با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ و ۳۱ بر ۲۹، به برتری دست یافتند.

در ست چهارم، تیم میزبان دوباره به بازی بازگشت و با حساب ۲۵ بر ۲۲ تیم برتر میدان بود. با توجه به این نتیجه، سرنوشت تعیین برنده نهایی این رویارویی مهیج، به ست پنجم موکول شد.

ناراحتی ملی‌پوشان والیبال ایران پس از حذف تلخ از المپیک توکیو
ناراحتی ملی‌پوشان والیبال ایران پس از حذف تلخ از المپیک توکیو

در ابتدای ست پنجم، تیم ملی ژاپن با ارسال سرویس‌های هدفمند خود، ۵ بر ۲ از تیم ملی والیبال ایران جلو افتاد. در ادامه، اشتباهات بازیکنان تیم ملی والیبال ایران باعث شد تا ملی‌پوشان ژاپن سرانجام با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ تیم ملی ایران را شکست دهند.

تیم ملی والیبال ایران با کسب این نتیجه، در پله پنجم جدول پایانی گروه A ایستاد و از صعود به مرحله یک چهارم نهایی المپیک بازماند.

سرمربی تیم ملی والیبال پس از پایان بازی گفت: «خواهش می‌کنم بازیکنانم را مورد خشم و انتقاد خود قرار ندهید. آنها هر چه در توان داشتند، انجام دادند و تمام تلاش خود را به نمایش گذاشتند تا بهترین نتیجه را کسب کنند.هیچ کسی فکر این نتیجه را نمی‌کرد و کسی هم این نتیجه را نمی‌خواست.»

 

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.