Blog

ایران و جهان

Iran Festnahme Terrorverdächtige (Tasnim)اشپیگل: ‌‌دستگیری دو جهادگرای آلمانی در ایران
دویچه وله: بنا به گزارش اشپیگل دو جهادگرای تبعه آلمان در ایران دستگیر شده‌اند. آنها احتمالا به دنبال حملات تروریستی بوده‌اند. مقام‌های ایرانی اطلاعات دقیقی درباره هویت آنها منتشر نکرده‌اند. به گزارش اشپیگل مقام‌های وزارت خارجه آلمان از همکاران ایرانی خود در این باره کسب اطلاع کرده، اما اطلاعات دقیقی درباره هویت دو آلمانی دستگیرشده دریافت نکرده‌اند. بنا به تحقیق اشپیگل دو فرد دستگیرشده از آلمانی‌های ترک‌تبار هستند. نفر اول فردی به نام زامار است که دادستانی فرانکفورت برای او به اتهام "تبلیغ عملیات خطرناک ضددولتی" قرار بازداشت صادر کرده است. گمان می‌رود که این شخص برای ارتباطات جهادی به سوریه یا افغانستان سفر کرده باشد. نفر دوم مورات (مراد) نام دارد که از او اطلاعات دقیقی در دست نیست. مقام‌های امنیتی آلمان شخصی را به همین نام می‌شناسند اما طبق اطلاعات موجود او حین فعالیت در خدمت گروه "دولت اسلامی" (داعش) به قتل رسیده است. هنوز روشن نیست که فرد دستگیرشده در ایران همان شخص است یا صرفا تشابه اسمی است.

چاپ ایمیل

محمد مصدق نخست‌وزیر پیشین ایرانجلوگیری از حضور مردم بر سر مزار محمد مصدق
رادیوفردا: در سالگرد درگذشت محمد مصدق، نخست‌وزیر پیشین ایران، نیروهای امنیتی از حضور مردم بر سر مزار وی جلوگیری کردند. حسین موسویان رئیس شواری مرکزی جبهه ملی پنجم در احمد آباد گفت ماموران امنیتی از رسیدن مردم بر سر مزار دکتر مصدق جلوگیری کردند و اتوبوس‌های آنها را برگرداندند. موسویان مصدق را شخصیتی دانست که نه فقط نفت را ملی کرد بلکه به گفته او «غرور و شخصیت ایران ما را زنده کرده و به ثبت تاریخ رسانید.» رئیس شورای مرکزی جبهه ملی پنجم گفت: «در تمام سال‌های بعد از کودتا دولت استبدادی و دیکتاتوری سابق از نام مصدق هراس داشت و نام او در جایی نباید ذکر می‌شد و امروز هم حکومتی که اقتدار گراست به آزادی‌ها اعتقاد ندارد و پا جای پای رژیم دیکتاتوری قبلی گذاشته همین‌گونه رفتار می‌کند و اجازه نمی‌دهد ارادتمندان دکتر مصدق در سالروز درگذشت ایشان گلی بر مزار ایشان بگذارند و فاتحه‌ای بخوانند.» محمد مصدق، سی و پنجمین نخست‌وزیر ایران، در ۱۴ اسفند ۱۳۴۵ در تبعید درگذشت.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.