فرانسوا هولاند : اعمال خشونت علیه کودکان نفی تمدن است
فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری فرانسه، روز سه شنبه ۲۱ فوریه در کنفرانسی که درباره «محافظت از کودکان در مناطق جنگ زده » در پاریس برگزار شد از بریتانیا درخواست کرد مسئولیت خود درباره نوجوانان پناهجو و بی سرپرست در فرانسه را که خواهان رفتن به بریتانیا هستند، ادا کند.

رئیس جمهور فرانسه در بخشی از سخنانش گفت : « کسانی که کودکان را مورد تهاجم قرار میدهند دارایی بشر را تهدید می کنند. اعمال خشونت علیه کودکان و قتل آنان نفی تمدن است.»

آقای هولاند در این کنفرانس از تلاش های جامعه جهانی برای بهبود وضعیت کودکان در مناطق جنگزده قدردانی و نقش سازمانهای بین المللی در این مورد را برجسته کرد و گفت : « برخورداری از نهادهای بین المللی دارای اهمیت بسیار است. هم اینک که من سخن می گویم نگرش ها به زندگی بین المللی مورد تردید و تهدید قرار گرفته ، کثرت گرایی ارزش خود را از دست داده است.»

رئیس جمهور فرانسه در ادامه سخنان خود از بریتانیا در خواست کرد که بر اساس توافق های موجود میان هردو کشور، از کودکان و نوجوانانی که میخواهند از فرانسه به بریتانیا بروند، پذیرایی کند.

دولت بریتانیا تا کنون حدود ۳۵۰ تن از کودکان پناهجو در فرانسه را پذیرفته اما منابع فرانسوی شمار اصلی کودکان خواهان رفتن به بریتانیا را حدود ۳هزار کودک برآورد کرده اند.

کنفرانس امروز پاریس درباره «حفاظت کودکان در مناطق جنگ زده» از سوی وزارت امور خارجه فرانسه و صندوق سازمان ملل برای کودکان، یونیسف، برگزار شد.

بر مبنای آمار منتشر شده حدود ۲۵۰ میلیون کودک در مناطق جنگ زده جهان زندگی می کنند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.