معلم قرآن در مالزی با شیلنگ آب محصل خود را کشت
تنبیه شدید و خشن بدنی یک دانش آموز ۱۱ ساله در یکی از مدارس قرآن در مالزی باعث مرگ او شد. حال بسیاری خواستار تعطیلی همه مدارس اسلامی خصوصی در این کشور شده‌اند.
وزیر پیشین اطلاعات مالزی، زین‌الدین مایدین روز ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) پس از جنجال خبری ناشی از مرگ یک دانش‌آموز در یکی از مدارس قرآن این کشور، خواهان تعطیلی همه این مدارس شد. او همچنین اعلام کرد که هرگاه اجرای این درخواست در شرایط کنونی ممکن نباشد، حداقل این مدارس می‌بایست تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.
در کشور مالزی روز به روز بر تعداد مدارس اسلامی و کلاس‌های قرآن افزوده می‌شود. بر اساس اظهارات وزیر پیشین اطلاعات این کشور، این مدارس اسلامی با شیوه‌های بسیار عقب‌مانده و خشن اداره می‌شوند.
یکی از سرشناس‌ترین فعالان مدنی در مالزی، مارینا مهاتیر پیرامون قتل این نوجوان یازده‌ساله با انتشار پستی بر روی صفحه فیسبوک خود به مسئولان کشور مالزی یادآور شده است که وظیفه اصلی آن‌ها دفاع از امنیت کودکان است و نه اینکه این کودکان را به دست معلمان و مربیانی بسپارند که فاقد شایستگی برای این کار هستند. او خواستار دور کردن کودکان از دست چنین معلمانی شده است.

Malaysia Kuala Lumpur - Proteste gegen die verfolgung von Muslimen in Myanmar (Imago/ZUMA Press)
حضور کودکان در مراسم اسلامی

قطع هر دو پا
معلم این کلاس قرآن به بهانه سروصدا کردن این کودک را تنبیه کرده بود. این کودک ۱۱ ساله که محمد قذافی نام دارد، به همراه ۱۴ شاگرد دیگر این مدرسه اسلامی توسط معلم‌شان تنبیه شده بود. این معلم قرآن برای تنبیه این کودکان از شیلنگ آب استفاده کرده بود.
شدت جراحت پاهای این کودک چنان بوده که ناگزیر او را به بیمارستان منتقل می‌کنند. پزشکان چون موفق به درمان زخم‌های این کودک نمی‌شوند، هر دو پای این کودک را قطع می‌کنند. این اقدام اما کارساز واقع نمی‌شود و نمی‌تواند مانع از مرگ این کودک گردد.
نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی و دیگر اعضای دولت با خانواده این کودک ابراز همدردی کرده‌اند. این در حالی است که رزاق روز ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) اعلام کرده بود که دولت برای تقویت اسلام در مالزی مایل است از مدارس خصوصی قرآن در آن کشور حمایت مالی کند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.