آمار مرگ و میر نوزادان در ونزوئلا به شدت افزایش یافته است
افزایش شدیدی در مرگ و میر نوزادان و مادران در ونزوئلا مشاهده شده است.
وزارت بهداشت ونزوئلا در گزارشی در باره آمار این مرگ و میر در دو سال اخیر گفته تعداد زنانی که در هنگام زایمان جان خود را از دست می‌دهند ۶۵ درصد افزایش یافته و در همین مدت مرگ و میر نوزادان ۳۰ درصد زیاد شده است. همچنین در این دوره افزایش چشمگیری در مورد بیماری‌هایی مانند مالاریا و دیفتری دیده می‌شوند.
مشخص نیست که چرا وزارت بهداشت ونزوئلا این آمار را در مقطع کنونی منتشر کرده است. این وزارتخانه از ژوییه ۲۰۱۵ به این سو از ارائه آمار خودداری کرده بود.
نیکولاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا گفته است بحران سلامت در کشور به خاطر داروهایی است که احتکار شده‌اند تا کودتایی را علیه او ترتیب دهند.

آمار منتشرشده نشان‌دهنده بحران اقتصادی است که مخالفان می‌گویند ناشی از عملکرد بد دولت است.
ونزوئلا بیشترین ذخایر نفتی دنیا را دارد اما به دلیل کاهش قیمت نفت طی چند سال گذشته، درآمدهای نفتی این کشور به شدت کاهش یافته است. این باعث شده تا ونزوئلا وارد رکود اقتصادی شود.
این کشور با کمبود مواد غذایی، اقلام پزشکی و سایر کالاهای مورد نیاز مردم رو‌به‌رو است.
در تحقیقی که اخیراً انجام شد، سه چهارم نظرسنجی شوندگان در ونزوئلا گفتند که وضعیت سلامت آن‌ها بدتر شده و آن‌ها کمتر از دو وعده غذایی در روز می‌خورند. بسیاری از آن‌ها گفته‌اند که به طور متوسط ۹ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده‌اند.
بسیاری از پزشکان ونزوئلایی از این کشور مهاجرت کرده‌اند و یک اتحادیه شرکت‌های داروسازی گفته است که این کشور نمی‌تواند ۸۵ درصد داروهای مورد نیاز را تأمین کند.
بسیاری از مردم ونزوئلا برای تأمین دارو به کشورهای همسایه مانند برزیل و کلمبیا می‌روند و شماری از آن‌ها در بیمارستان‌های عمومی این کشورها درمان می‌شوند.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.