قاتل ستایش قریشی اعدام شد
قاتل ستایش قریشی، دختربچه‌ی ۶ ساله‌ی افغان، در زندان رجایی‌شهر اعدام شد. ستایش فروردین‌ماه سال ۹۵ به قتل رسیده بود. امیرحسین، قاتل ستایش، به هنگام ارتکاب قتل ۱۷ سال داشته است.
صبح روز پنجشنبه (۱۴ دی/ ۴ ژانویه) حکم اعدام "امیرحسین"، قاتل ستایش قریشی، در زندان رجایی‌شهر به اجرا در آمد. امیرحسین به هنگام ارتکاب قتل ۱۷ سال داشته است.

ستایش قریشی، دختربچه‌ی ۶ ساله‌ی افغان، ۲۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ در "خیرآباد" ورامین به دست امیرحسین ربوده شد و به قتل رسید. این نوجوان بعد از تجاوز، ستایش را با ضربات چاقو به قتل رسانده و جسد او را با اسید سوزانده بود.

Fahndungsfoto Setayesh Ghoreyshi (cdn)

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، روز پنجشنبه گفت: «با توجه به تقاضا و اصرار اولیاء دم ستایش قریشی و پس از انجام تمامی فرآیندها و تشریفات قانونی، حکم صادره که به تایید دیوان‌عالی کشور رسیده بود، سرانجام به مرحله اجرا درآمد.»

شیرآقا قریشی، پدر ستایش که ۱۶ سال پیش از افغانستان به ایران آمده، کارگر و پناهجو است. او و همسرش سه فرزند دیگر هم دارند. خبر قتل دردناک ستایش واکنش‌های گسترده‌ای را در فضای مجازی به وجود آورد.

دیوان عالی کشور در دی ماه سال گذشته (۱۳۹۵) حکم قصاص و اعدام نوجوان ۱۷ ساله ورامینی را تأیید کرد. حکم اعدام امیرحسین روز سوم مهرماه همان سال در دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شده بود.

قاتل ستایش در طول دوران بازداشت خود در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برد و به دلیل مشکلات روانی مدتی در بیمارستان رازی در شهر ری بستری شده بود. به گفته مجتبی فرحبخش، وکیل مدافع امیرحسین، او قبلا هم مشکلات روانی داشته است.

وکیل امیرحسین پیش از تأیید حکم اعدام اعلام کرده بود که خانواده موکل‌اش امیدوارند رضایت خانواده مقتول را جلب کنند. والدین ستایش اما بر اجرای حکم قصاص قاتل فرزندشان اصرار داشته‌اند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.