سازمان ملل: آمریکا به جداسازی کودکان از خانواده‌های مهاجر پایان دهد
سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته است بلافاصله جداسازی کودکان مهاجراز خانواده‌هایشان را که به طور غیرقانونی از مرز جنوبی آن کشور وارد می‌شوند، متوقف کند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو می‌‌گوید این رویکرد مغایر با قانون است و به شدت از آنچه سیاست عدم مدارای واشنگتن نسبت به مهاجران غیرقانونی نامیده می‌شود نگران است.

سازمان ملل متحد معتقد است که از اکتبر سال گذشته، صدها کودک از جمله یک کودک یکساله از والدینشان جدا شده‌اند.

ایالات متحده می‌گوید هدف از این سیاست جلوگیری از ورود موج خانواده‌های فقیر، عمدتا از گواتمالا، السالوادور و هندوراس به این کشور است.

طی مدت تصدی خود دونالد ترامپ دو فرمان مهاجرتی صادر کرد که شرایط اخذ روادید را برای برخی دشوارتر یا حتی ناممکن کرده است.

همچنین ساختن یک دیوار در مرز مکزیک با آمریکا یکی از قولهای آقای ترامپ در دوران کارزارهای انتخاباتی بود اما تا هنوز نتوانسته آن را عملی کند.

اظهارات آقای ترامپ درباره مهاجرین در موارد مختلف موجب بحث‌های داغی در آمریکا و خارج از آن شده است؛ از جمله سخنان او در اوایل سال جاری درباره مهاجران از برخی کشورهای آمریکایی و آفریقایی که این کشورها را "چاله مستراح" نامید جنجال‌آفرین شده بود.

اما کاخ سفید در بیانیه‌ای بدون تکذیب این سخنان او گفت که آقای ترامپ در پی اصلاح قوانین مهاجرتی آمریکاست تا این کشور پذیرای مهاجرانی باشد که به رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند.

او اول نوامبر سال گذشته تهدید کرد که می‌خواهد با همکاری کنگره به قرعه‌کشی گرین کارت آمریکا پایان دهد.

گرین کارت برنامه "ویزای گونه‌گونی" آمریکا است که براساس آن هر ساله بیش از ۵۰ هزار ویزای مهاجرتی طی یک قرعه کشی سالانه اعطا می‌شود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.