16
 
یک نهاد خیریه: خشونت جنسی در مناطق جنگی متوجه کودکان است
صندوق نجات کودکان، یک نهاد خیریه بریتانیایی می‌گوید در بسیاری از مناطق جنگی جهان، کودکان عمده قربانیان تجاوز و سایر خشونت‌های جنسی را تشکیل می‌دهند.
این نهاد خیریه گزارش خود را بر مبنای اطلاعات و شهادت‌ افراد درگیر در مناطق جنگی از قبیل کلمبیا، لیبریا و جمهوری کنگو در یک دهه گذشته تهیه کرده است.
دولت بریتانیا گفته است که پس از به عهده گرفتن ریاست گروه هشت، مساله خشونت جنسی در بحران‌ها را در اولویت قرار خواهد داد.
صندوق نجات کودکان می‌گوید برنامه‌های مربوط به متوقف کردن چنین خشونت‌هایی و کمک به قربانیان کودک از بودجه کافی برخوردار نیستند.
قرار است این مساله در دیدار امروز وزرای امور خارجه هشت کشور صنعتی نیز مورد بررسی قرار گیرد.
تحقیق انجام شده در لیبریا که هنوز به طور کامل از اثرات جنگ داخلی رها نشده، نشان می‌دهد که ۸۳ درصد قربانیان خشونت‌های جنسیتی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ زیر ۱۷ سال داشتند و تقریبا همه آنها مورد تجاوز قرار گرفته بودند.
در سیرالئون طبق گفته کمیته بین‌المللی نجات، بیش از هفتاد درصد خشونت‌های جنسی علیه دختران زیر ۱۸ سال بوده و یک پنجم این دختران زیر یازده سال سن داشتند.
در جمهوری دموکراتیک کنگو تقریبا دو سوم خشونت‌های جنسی که توسط سازمان ملل در سال ۲۰۰۸ ثبت شد، علیه کودکان بوده که بیشترشان دختر بودند.
صندوق نجات کودکان می‌گوید دختران و پسران در مناطق جنگی ربوده شده و توسط نیروهای مسلح و گروه‌های مختلف مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. این گروه خیریه می‌گوید حتی کودکان دو ساله نیز درگیر چنین خشونت‌هایی می‌شوند.
گزارش این نهاد خیریه خاطرنشان می‌کند که بسیاری از کودکان برای همیشه اثرات روانی این آزارها را تحمل خواهند کرد.
قرار است وزرای امور خارجه هشت کشور صنعتی شامل بریتانیا، آلمان، فرانسه، کانادا، ایتالیا، روسیه، ژاپن و آمریکا امروز در ضیافت شامی در لندن شرکت کنند و مذاکرات رسمی آنها فردا (پنجشنبه، یازده آوریل) صورت خواهد گرفت.
 
 
 
بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.