مادر آتنا دائمی خطاب به گزارشگر ویژه سازمان ملل: جان دخترم در خطر است
معصومه نعمتی، مادر آتنا دائمی، فعال مدنی که در زندان به سر می برد، در نامه‌ای خطاب به گزارشگر سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، خواستار اقدامی فوری "برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار" برای دخترش شده است. آتنا دائمی، فعال مدنی در حبس در بند زنان زندان اوین، از حدود دو هفته قبل در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر)، در نامه معصومه نعمتی خطاب به اسما جهانگیر، گزارشگر سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، آمده است: "دختر بنده، یک فعال مدنی در جهت ارتقا حقوق بشر در ایران می‌باشد که به مدت حدود بیست ماه است در زندان اوین جمهوری اسلامی ایران به سر می‌برد".

به گفته خانم نعمتی، آتنا دائمی که از حدود دو هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده است در ناحیه کلیه و دستگاه گوارش دچار عفونت و مبتلا به آریتمی قلبی شده است.

آتنا دائمی، به اتهام "اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه کشور"، "توهین به مقدسات و رهبری" و "اختفای ادله جرم" به زندان محکوم شده است.

این فعال مدنی در ابتدا به چهارده سال زندان محکوم شد اما در دادگاه تجدیدنظر حکم وی به هفت سال کاهش یافت. آتنا دائمی در روزهای پایانی سال ۱۳۹۴ با قرار وثیقه از زندان آزاد شد اما ۹ ماه بعد بار دیگر بازداشت شد.

مادر آتنا نعمتی در این نامه خطاب به جامعه جهانی و نهادهای حقوق‌بشری اعلام کرد: "جان دخترم در خطر است، صدای دخترم باشید که سکوت در مقابل اعتصاب آتنا بخاطر اعلام برائت حکم بی‌دلیل قضایی از خواهرانش ظلم در حق من است".

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، آتنا دائمی از روز ۱۹ فروردین، در اعتراض به محکومیت دو خواهر خود، انسیه و هانیه دائمی، دست به اعتصاب غذا زده است. دو خواهر آتنا دائمی به اتهام توهین به ماموران به سه ماه و یک روز حبس محکوم شده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.