Zoleykha Moosavi
 
زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی در حمایت از فرزندش دست به اعتصاب غذا زد
زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی دربند؛ در حمایت از فرزندش دست به اعتصاب غذا زد.
به گزارش سحام، مادر حسین رونقی ملکی در حمایت از فرزندش که از تاریخ ۱۳۹۲/۰۵/۱۸ در اعتصاب غذا به سر می برد، دست به اعتصاب غذا زده است.
زلیخا موسوی سابقه بیماری قلبی- عروقی داشته و هم اکنون در وضعیت نامناسبی به سر می برد.
بنا به گفته یکی از نزدیکان خانواده رونقی، مادر این زندانی سیاسی در اعتراض به بی عدالتی هایی که از سوی مسئولان قوه قضائی در حق وی و فرزند او روا داشته شده است دست به اعتصاب غذا زده و حاضر به شکستن این اعتصاب غذای اعتراضی، حتی با اصرار نزدیکانش نشده است.
مادر این زندانی سیاسی گفته تا دستیابی حسین به مرخصی درمانی و شکستن اعتصابش، وی نیز در همراهی با فرزندش به این اعتصاب ادامه خواهد داد.
گفتنی است مادر حسین رونقی برای پیگیری وضعیت فرزندش شنبه عازم تهران خواهد شد.
از طرف دیگر نیز وضعیت جسمانی حسین رونقی وخیم گزارش شده است و او از دو روز قبل علاوه بر مشکلات عدیده جسمانی که از آن رنج می برد هم اکنون به تب شدیدی دچار شده است.
سیدحسین رونقی ملکی وبلاگ نویس، و مسئول کمیته مبارزه با سانسور در ایران “ایران پروکسی”و زندانی محبوس در زندان اوین پس از مواجه شدن با بی توجهی مسولین در خصوص ادامه درمان خود در خارج از زندان روز جمعه ۱۸ مرداد دست به اعتصاب غذا زد و پس از آن اعلام کرد برای اعتراض به وضعیت دیگر زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده و همزمان، نامه انتقاد آمیزی خطاب به دادستان تهران نوشته و او را در جریان اعتصاب غذای خود قرار داد.
رونقی ملکی از بیماری های متعددی همچون کم کاری کلیوی، آنژین قلبی، التهاب مثانه و پروستات و خونریزی گوارشی رنج می‌برد. بیماری‌های وی شرایط اعتصاب غذا را برای این زندانی سیاسی سخت‌ترکرده است بطوری که وی طی چند روز گذشته دچار خونریزی کلیوی و گوارشی شده است. علاوه بر آن بدلیل داشتن آنژین قلبی وی با مشکل نوسان شدید فشارخون و ضربان قلب مواجه شده و این امر وی را در خطرحمله قلبی قرار داده است.
بنا به گفته پزشکان حمله قلبی در شرایط اعتصاب غذا و سن کم بسیارخطرناک است.
حسین رونقی ملکی درتاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ همراه برادرش حسن رونقی ملکی در منزل پدری‌اش در شهر ملکان در آذربایجان شرقی بازداشت شد. بازداشت برادر وی به خاطر اعمال فشار بر روی او و برای اخذ اعتراف و قبول اتهامات صورت گرفته بود.
 
 
 
سحام نیوز

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.