15 2 
انتقاد عفو بین الملل از شرایط زندگی پناهجویان در اتریش
سازمان عفو بین الملل شرایط در مرکز اصلی مهاجران در اتریش را که در نزدیکی وین، پایتخت واقع است شرم آور توصیف کرده است.
به گفته گروهی که برای دفاع از حقوق مهاجران فعالیت می کند حدود هزار و پانصد پناهجو - از جمله زنان و کودکان - در مرکزی در ترایزکیرشن بدون سرپناه در هوای آزاد می خوابند.
این گروه وضعیت بهداشتی و سازماندهی امور در اردوگاه را غیرقابل قبول توصیف کرده و گفت در آن مراقبت های پزشکی کافی وجود ندارد.
بنابر برآورد آندریاس وابلر، شهردار ترایزکیرشن نزدیک به پنج هزار نفر در این مرکز، که برای ۴۸۰ نفر اختصاص یافته، زندگی می کنند.
وزارت کشور اتریش گفته که مقامات برای بهبود وضعیت تلاش می کنند، اما مهاجران به اندازه کافی به سایرمراکز انتقال داده نمی شوند.
برخی از نه ایالت فدرال اتریش از اختصاص ساختمان برای پناهجویان خودداری کرده اند.
در ماه‌های اخیر ده‌ها هزار پناهجو از خاورمیانه و آفریقا خطر سفرهای پر مخاطره را به جان خریده و از راه دریای مدیترانه وارد کشورهای اروپایی شده اند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می‌گوید تنها در ماه گذشته میلادی، ژوئیه، نزدیک به ۵۰ هزار پناهجو خود را به یونان رسانده‌اند.
این نهاد بین المللی همچنین گفته است تقریبا همه پناهجویان تازه وارد به یونان از کشورهای جنگزده سوریه، عراق و افغانستان هستند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با انتقاد شدید از دولت‌های بریتانیا و فرانسه درباره موقعیت سه هزار پناهجو در بندر کاله در فرانسه گفته است که باید برای رسیدگی به آنها "وضعیت اضطراری" اعلام شود.
تخمین زده شده که در سال جاری یک صد هزار مهاجر وارد اروپا شده باشند و دست کم ۲۰۰۰ نفر در مسیر سفر به اروپا جان خود را از دست داده اند.
در ماه مه سال جاری میلادی وزیران امور خارجه و دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی، طرح عملیات نظامی مقابله با قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه را بتصویب رساندند.
 
 
 
 
 
 
 
 
بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.