ضرب الاجل وزارت مهاجرت استرالیا به پناهجویان
وزارت مهاجرت استرالیا به حدود ۷ هزار پناهجو که از طریق آب خود را به این کشور رسانده‌اند تا اول اکتبر (حدود چهار ماه دیگر) فرصت داده تا"واقعی بودن پناهجویی" خود را اثبات کنند و در غیر اینصورت از استرالیا اخراج خواهند شد.
پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا گفته است: "بازی برای کسانی در دولت گذشته خود را به سواحل استرالیا رسانده‌اند به پایان رسیده است."
براساس اعلام وزارت مهاجرت استرالیا این هفت هزار پناهجو کسانی بوده‌اند که پس از ورود به استرالیا از ارائه جزئیات درباره پرونده مهاجرتی خودداری کرده‌اند.
به گفته دولت این کشور، در بعضی پرونده‌ها هویت این افراد مشخص نیست و حتی مدارکی هم برای اثبات "واقعی بودن" پرونده پناهجویی خود ارائه نشده است.
وزیر مهاجرت استرالیا همچنین گفته است: "ما دیگر (چنین رفتاری را) تحمل نخواهیم کرد."
آقای داتون همچنین گفته است: "این ضرب‌الاجل چهار ماهه برای پاک کردن خرابکاری‌های دولت کارگر است که سیزده میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای استرالیا هزینه داشته است."
بیشتر پناهجویانی که مقصدشان استرالیاست با پرداخت پول به قاچاقچیان انسان و از طریق مسیرهای "بسیار خطرناک" آبی خود را به این کشور می‌ر‌سانند هر چند دریافت پناهندگی در این کشور بسیار سخت است.
براساس اعلام کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۴۵۰۰ پرونده درخواست پناهندگی در استرالیا رد شده است.

پناهندگی در استرالیا
هفته پیش یک دادگاه تجدید نظر در استرالیا، تصمیم اداره مهاجرت برای لغو ویزای شش پناهنده ایرانی را برگرداند.
این افراد در فرم‌های مربوط به تقاضای پناهندگی عنوان کرده بودند که "جانشان در ایران در خطر است" اما بلافاصله پس از دریافت ویزای پناهندگی با گذرنامه ایرانی به کشورشان سفر کردند.
شش پناهنده که به ایران سفر می‌کردند با رای دادگاه در استرالیا ماندند
به گزارش رسانه‌های استرالیایی بعضی از این افراد گفته بودند در صورت برگشت به کشورشان ممکن است اعدام شوند.
اداره مهاجرت استرالیا با پی بردن به "سفرهای مکرر" این افراد، ویزای پناهندگی آنها را لغو کرده بود اما دادگاه حکم داد که آنها می‌توانند در استرالیا بمانند.
در سال گذشته میلادی، دادگاه اداری تجدید نظر در مورد حدود ۴۴۰۰ پرونده مهاجرتی با تصمیم اداره مهاجرت استرالیا مخالفت کرد و علیه آن رای داد.
وزارات مهاجرت استرالیا قصد دارد با ضرب‌الاجل جدید "پناهجویان غیرواقعی" بیشتری را شناسایی کند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.