مهاجران نوجوان در یمن "عامدانه غرق شدند"
سازمان ملل متحد می‌گوید قاچاقچیان انسان در یمن ۲۹ نوجوان را عامدانه و به زور در آب انداختند تا خود به دست ماموران گرفتار نشوند.
این نوجوانان در میان حدود ۱۲۰ نفری بودند که توسط این قاچاقیان به آب انداخته شده‌اند.
۲۷ نفر که توانسته بودند خود را نجات دهند در ساحل شبوه در یکی از گشت‌های معمول کارکنان سازمان بین‌المللی مهاجرت پیداشدند.
۲۲ نفر هنوز مفقودند و به نظر می‌رسد باقی به راه خود ادامه داده‌اند.
سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای گفته است میانگین سنی مهاجران سوار بر قایق از اتیوپی و سومالی ۱۶ سال بوده است. این عده امیدوار بودند از یمن خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس برسانند.
مهاجران به کارکنان این سازمان گفته‌اند قاچاقچیان به سومالی بازگشته‌اند تا متقاضیان تازه‌ای به مقصد یمن را سوار کنند.
لورن دو بوک مسئول دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید "رنج مهاجران در این مسیر بسیار زیاد است و این رفتار تکان دهنده و غیرانسانی است.جوانان زیادی با امید واهی آینده‌ای بهتر به این قاچاقچیان پول می‌دهند."
یمن با وجود جنگ و بحران انسانی، از نگاه بسیاری از مردم آفریقا دروازه‌ای به کشورهای ثروتمند خلیج فارس یا اروپاست و هزاران نفر از آنها هرسال در قایق‌های مملو از مسافر این مسیر را طی می‌کنند.
به تخمین سازمان بین‌المللی مهاجرت در سال جاری تا کنون ۵۵ هزار نفر شاخ آفریقا را به سوی یمن ترک کرده‎‌اند که بیش از نیمی از کمتر از ۱۸ سال دارند و یک سومشان زنند.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.