آلمان اخراج اجباری مهاجران افغانستان را متوقف کرد
دولت آلمان به گونه رسمی به دولت افغانستان گفته که اخراج اجباری پناهجویان این کشور را متوقف کرده است.
حفیظ احمد میاخیل، مشاور مطبوعاتی وزارت مهاجرین افغانستان می‌گوید دولت آلمان پس از بررسی وضعیت امنیتی افغانستان و به درخواست دولت افغانستان این تصمیم را گرفته است.
در سال ۲۰۱۷، کشور آلمان ۷۲ مهاجر افغان را که درخواست‌ پناهندگی‌شان رد شده بود از کشورش اخراج کرد و دوصد مهاجر نیز داوطلبانه این کشور را ترک کردند.
آلمان در اروپا از کشورهایی است که بیشترین پناهجوی افغان را دارد.
مقامات وزارت مهاجرین می‌گویند تاکنون مشخص نیست این تصمیم آلمان تا چه زمانی ادامه خواهد یافت اما این موضوع ارتباط مستقیم به وضعیت امنیتی افغانستان دارد.

مهاجرین
وزیر مهاجرین نیز چند روز پیش گفت آنها برای توقف اخراج اجباری مهاجرین با کشورهای اروپایی تفاهمنامه امضا کرده اند

آقای میاخیل می‌گوید آنها از تمام کشورهای اروپایی می‌خواهند با توجه به وضعیت امنیتی افغانستان در درخواست‌های پناهندگی افغان‌ها بازنگری داشته باشند و آنها نیز در مورد توقف اخراج اجباری مهاجرین افغان تصمیم مشابه بگیرند.
افغانستان، پس از سوریه، دومین کشور مهاجرفرست در جهان است. این کشور بیش از چهار میلیون مهاجر در ایران و پاکستان و بیشتر از سیصد هزار مهاجر در کشورهای اروپایی دارد.
سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین افغانستان نیز چند روز پیش گفته بود که آنها موفق شدند بحران اخراج اجباری مهاجران افغان را از کشورهای میزبان، کنترل کنند.
به گفته وی، افغانستان به دنبال امضای تفاهم‌نامه‌ها با کشورهای اروپایی، از ده کشور این قاره در سال ۲۰۱۶ تنها ۵۸۰ اخراجی داشت و در سال جاری این رقم تاکنون به کمتر از ۴۰۰ نفر می‌رسد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.