آغاز محاکمه پناهجوی متهم به قتل یک دختر در فرایبورگ آلمان
جوانی که به قتل یک دانشجوی دختر در فرایبورگ آلمان متهم است، مدت‌ها بود که سکوت اختیار کرده بود، اما اکنون در دادگاه حاضر شده درباره جزئیات این جنایت سخن بگوید. با این‌حال بخشی از اظهارات متهم علنی نخواهد بود.
محاکمه یک جوان پناهجو به نام "حسین ک." که به قتل یک دختر دانشجو به نام "ماریا ل." در شهر فرایبورگ آلمان متهم است، روز سه‌شنبه (۵ سپتامبر/ ۱۴ شهریور) آغاز شد. وکیل مدافع متهم گفته متهم آماده است درباره جزئیات قتل سخن بگوید. او تاکنون سکوت اختیار کرده بود.
وکیل مدافع متهم هم‌چنین گفته است بخشی از اظهارات متهم درباره جزئيات حادثه به‌ویژه در باره جزئیات آزار جنسی قربانی، بدون حضور تماشاگران حاضر در دادگاه انجام خواهد شد.
جنایت شامگاه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶ رخ داده و جسد دختر ۱۹ ساله که دانشجوی رشته پزشکی بوده، روز بعد در حاشیه رودخانه درایزام فرایبورگ پیدا شد. دختر دانشجو با دوچرخه در حال بازگشت به خانه از یک میهمانی بوده که قربانی جنایت می‌شود.
"حسین ک." متهم است که این دختر را از دوچرخه پایین انداخته، او را آزار جنسی داده و سپس خفه کرده است. او صبح سه‌شنبه به هنگام ورود به دادگاه، خسته و خونسرد بود. وکیل متهم گفت، پیش از شروع دادگاه او قرص آرام‌بخش استفاده کرده است.
دادستان دادگاه در آغاز محاکمه، رفتار متهم در شامگاه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶ را بیرحمانه خواند و گفت: «قربانی کمی پیش از ساعت سه نیمه‌شب (صبح) با دوچرخه در حال بازگشت از یک میهمانی به خانه بود. حسن ک. او را از دوچرخه پایین کشیده، سه بار بدن او را، به‌ویژه سر و سینه او را چنگ زده و لباس او را درآورده است. سپس به‌طرز وحشیانه‌ای به قربانی تجاوز و سپس اورا خفه کرده است.»
به گفته دادستان، متهم سپس دختر دانشجو را در حالی که بی‌هوش بوده به رودخانه "درایزام" انداخته تا غرق شود. متهم پس از انداختن دختر در رودخانه، تلاش کرده همه آثار قتل را از بین ببرد.

هویت و سن‌وسال متهم
درباره سن و سال متهم و اصلیت او هنوز ابهام وجود دارد. متهم فاقد شناسنامه و سند هویت است. خودش ادعا کرده که ۱۹ سال دارد، اما دادستان می‌گوید دست‌کم ۲۲ سال دارد. قرار است دو کارشناس سن متهم را در جریان محاکمه ارزیابی کنند.
براساس اطلاعات ثبت‌شده در اسناد دادگاه حسن ک. در ایران به دنیا آمده است. تاکنون فقط گفته ‌شده بود که او افغان است.
به دلیل ابهام در سن‌وسال متهم، محاکمه او در دادگاه مربوط به نوجوانان برگزار می‌شود، اما در صورت اثبات جرم و بسته به نتیجه ارزیابی از سن او، ممکن است حکم در دادگاه جزایی مربوط به بزرگسالان صادر شود.
قتل "ماریا ل." دانشجوی دختر در اکتبر ۲۰۱۶ انعکاس وسیعی در رسانه‌ها و افکار عمومی آلمان داشت و بحث‌هایی داغی را درباره مجرمان خارجی‌تبار برانگیخت.
شروع محاکمه جوان متهم نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. دو ساعت پیش از آغاز محاکمه، شهروندانی که می‌خواستند به عنوان تماشگر در سالن دادگاه حضور یابند در مقابل دادگاه صف کشیده بودند. جریان محاکمه تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شد.
بنابه گفته پلیس آلمان هنگام آغاز محاکمه، حدود ۱۰ نفر از هواداران حزب "آلترناتیو برای آلمان" به فاصله کمی از ساختمان دادگاه تجمع کرده بودند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «مرزها را کنترل کنید، جان انسان‌ها را نجات دهید».
هم‌زمان با تظاهرات هواداران حزب آلترناتیو برای آلمان، حدود ۵۰ نفر از طرفداران گروه‌های چپ و مخالف حزب آلترناتیو نیز در همان نزدیکی‌ها تجمع کرده بودند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.