هشدار در مورد محروم شدن حدود ۷ هزار پناهجو از آموزش در فرانسه
لیگ حقوق بشر، فدراسیون والدین دانش آموزان فرانسه و چندین نهاد دیگر روز دوشنبه با راه اندازی کمپینی نسبت به محروم شدن نوجوانان پناهجو و بدون خانواده از رفتن به مدرسه هشدار دادند.

در این کمپین که روز دوشنبه همزمان با آغاز سال آموزشی جدید دانش آموزان در فرانسه شروع شد دولت فرانسه بخاطر عدم رعایت تعهدات خود در برابر سرنوشت نوجوانان پناهجو و تنها مورد انتقاد قرار گرفته است.

در بیانیه ای که از سوی نهادهای امضا کننده از جمله پزشکان بدون مرز و نهاد آموزش بدون مرز منتشر شده گفته شده که «همزمان با آغاز سال آموزشی جدید برای میلیون ها جوان فرانسوی، برخی از جوانان پناهجو از رفتن به مدرسه و حق ابتدایی و اساسی آموزش محروم خواهند شد.»

لیگ حقوق بشر فرانسه رقم جوانان پناهجوی تنها و محروم شده از آموزش در سرتاسر فرانسه را نزدیک به ۷ هزار نفر ذکر کرده است.

نهادهای شرکت کننده در کمپین آموزش برای جوانان و نوجوانان پناهجو تاکید کرده اند که پناهجویان زیر ۱۶ سال باید بدون درنظرداشت وضعیت قانونی آنها به مدرسه فرستاده شوند و در مورد جوانان بالای ۱۶ سال هم زمینه آموزش های دیگر فراهم گردد.

در ماه ژوئن گذشته آن هیدالگو، شهردار پاریس طی نامه ای به وزیران دولت فرانسه نسبت به کمبود محل آموزش برای نوجوانان بدون خانواده هشدار داده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.