"افزایش شمار پناهجویان شمال آفریقا" به سوی اروپا
در سال جاری میلادی تاکنون ۱۵۶ هزار پناهجو به کشورهای اتحادیه اروپا وارد شده‌اند. گرچه امسال شمار پناهجویان به نسبت سال گذشته بسیار کمتر بود اما شمار پناهجویان آفریقایی به نسبت سال گذشته افزایش یافته است.
آژانس مرزی اروپا موسوم به "فرونتکس" که نهادی برای کنترل و نظارت بر مرزهای کشورهای اتحادیه اروپاست، اعلام کرده است که شمار پناهجویانی که از کشورهای شمال آفریقا خود را به اتحادیه اروپا می‌رسانند پیوسته بیشتر می‌شود.
فرونتکس با اشاره به شمار پناهجویان وارد شده به اروپا در ماه سپتامبر اعلام کرد که در این ماه ۵۶۰۰ پناهجو موفق شده‌اند از شمال آفریقا خود را به کشورهای اتحادیه اروپا برسانند و این تعداد به نسبت سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) در همین ماه از کاهش شمار پناهجویان خبر می‌دهد.
به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
فرونتکس بر این نظر است که کاهش کلی شمار پناهجویان از شمال آفریقا به اروپا در حالی‌ست که شمار پناهجویان الجزایری و تونسی که از این منطقه خود را به اروپا رسانده‌اند به نسبت ماه گذشته (اوت) افزایش یافته است.

Libyen Migranten und Flüchtlinge auf einem Schlauchboot (Getty Images/AFP/A. Solaro)


آژانس مرزی اروپا موسوم به فرونتکس همچنین اعلام کرده شمار پناهجویانی که از راه ترکیه خود را به ایتالیا رسانده‌اند نیز افزایش یافته و به همین دلیل نیز شمار پناهجویان ماه اکتبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) به نسبت ماه اکتبر در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.
فرونتکس در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) در مجموع ۱۳ هزار و ۹۰۰ تردد غیرقانونی از ۴ مسیر اصلی ورود به مرزهای اتحادیه اروپا را ثبت کرده است. این ۴ مسیر، راه‌های عبور پناهجویان از مرکز، شرق و غرب دریای مدیترانه هستند و مسیر غرب بالکان.
فرونتکس همچنین شمار پناهجویان واردشده به کشورهای اتحادیه اروپا از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی را ۱۵۶ هزار نفر اعلام کرده است.
شمار پناهجویان وارد شده به اسپانیا نیز افزایش یافته است. فرونتکس اعلام کرده که در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۷ حدود ۱۴ هزار و ۸۰۰ پناهجو خود را به خاک اسپانیا رسانده‌اند. این تعداد بیش از دوبرابر شمار پناهجویانی است که در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) وارد این کشور شده بودند.
بیشتر پناهجویان وارد شده به اسپانیا گفته‌اند که از کشورهای مراکش، الجزایر و ساحل عاج خود را به اسپانیا رسانده‌اند.

Beschreibung: Ein afrikanischer Einwanderer liest in einer Hütte im Slum nahe der Stadt Foggia. (Foto: Julia Hahn)

Abgestellte Schuhe im Slum nahe der Stadt Foggia. Hier leben etwa 1.000 Einwanderer aus Afrika.
(Foto: Julia Hahn)

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.