امانوئل ماکرون با سفر به "کاله" از برخورد پلیس فرانسه با پناهجویان دفاع کرد
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز سه‌شنبه ٢۶ دی/ ١۶ ژانویه در سفر به شهر "کاله" در شمال فرانسه، با دفاع از سیاست‌های مهاجرتی دولت، از اعتماد کامل خود به نیروهای امنیتی فرانسه سخن گفت که اخیراً مورد انتقاد سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان قرار گرفته‌اند.

رئیس جمهوری فرانسه در یک سخنرانی در میان نیروهای انتظامی و امنیتی این کشور گفت: «مأموریت‌های مربوط به حل و فصل بحران پناهجویان، در چارچوب برنامه‌های دولت و در بطن قرارداد دموکراتیک است».

در حالی که چندین گزارش از جمله گزارش "دیده‌بان حقوق بشر" مبنی بر بکارگیری گازهای اشک‌آور و جمع‌آوری چادرهای پناهجویان از سوی نیروهای پلیس فرانسه منتشر شده، امانوئل ماکرون تأکید کرد: «من نمی‌گذارم هیچ‌کس کار شما را تمسخر کند».
وی خطاب به نیروهای پلیس اضافه کرد: «کاری که شما انجام می‌دهید برای کیست؟ برای زنان و مردان فرانسوی. من هرگز تحمل نمی‌کنم که از حقیقت بگذریم».

رئیس جمهوری فرانسه تأکید کرد که او اجازه نخواهد داد که در "کاله"، بار دیگر "جنگل" پناهجویان ساخته شود، با این حال ماکرون گفت که دولت، مسئولیت توزیع مواد غذایی در میان پناهجویان کاله را برعهده خواهد گرفت.

در واکنش به این اظهارات ماکرون، مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی "جبهه ملی" که از منتقدان سرسخت دولت در زمینه سیاست‌های مهاجرتی است، آنچه را که به کارگیری "زبان دوگانه" از سوی ماکرون در این زمینه خواند، محکوم کرد.

سفر رئیس جمهوری فرانسه به "کاله" که نزدیکترین بندر فرانسه به بریتانیاست، دو روز پیش از نشست سران این دو کشور انجام شده است. قرار است در این نشست، موضوع بحران پناهجویان مورد بررسی قرار گیرد.

پیمان جنجالی "توکه" که در سال ٢٠٠٣ به امضا رسید، مرز بریتانیا را در "کاله" قرار می‌دهد، اما اکنون دولت فرانسه امیدوار است که بتواند در این زمینه مذاکره کند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.