درگیری خونین میان پناهجویان افغان و آفریقایی در کاله ۲١ زخمی بر جا گذاشت
در نتیجه درگیری بین پناهجویان افغانی و آفریقایی اهل اریتره در چندین نقطه درشهر بندری "کاله" فرانسه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن/ اول فوریه حدود ۲١ تن زخمی شدند. حال چند تن از زخمیان این رویداد بی‌سابقه که بر اثر اصابت گلوله به شدت زخمی شده‌اند وخیم اعلام شده است. پلیس فرانسه، روز جمعه ۲ فوریه اعلام کرد که در تعقیب یکی از پناهجویان فراری افغان است که یکی از عوامل اصلی بروز درگیری‌های دیروز میان پناهجویان در کاله بوده است.

پلیس فرانسه مشخصات یک پناهجوی افعان را که دیروز در درگیری‌های "کاله" نقش مهمی داشته برای تعقیب و بازداشت اعلام کرده است؛ این پناهجوی افغان که متهم به شلیک به سوی پناهجویان اهل اریتره در مجاور بیمارستان کاله بوده، ۳۷ سال دارد.
درگیری در هنگام توزیع غذا میان پناهجویان افغانی و اهل اریتره رخ داد.

در جریان درگیری، ٤ پناهجوی ١۶ تا ١۸ ساله اهل اریتره در اثر اصابت گلوله زخمی به شدت شدند، حال همگی آنان وخیم گزارش شده است. در مجموع ۲١ نفر دیگر در این رویداد زخمی شده‌اند.
مقام‌ها در "کاله" می گویند که پلیس فرانسه برای محافظت از مهاجرین افغان که تحت تهدید ۲۰۰ پناهجوی اهل اریتره قرار گرفته بودند، در حادثه مداخله کرد.

تا کنون چندین بار میان پناهجویان افغان و مهاجرین دیگر کشورها در کمپ جنگل در "کاله"، درگیری‌هایی رخ داده است اما این درگیری‌ها هیچگاه تا این اندازه با خشونت همراه نبوده است.

دولت فرانسه درسال ۲۰۱۶ کمپ پناهجویان "کاله" را تخلیه کرد، اما نظر به ارقام رسمی دولت فرانسه هنوز هم حدود ۶۰۰ مهاجر در اطراف کاله مستقرند. این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری این تعداد را حدود ۸۰۰ نفر گزارش داده‌اند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.