اجساد ١۶ مهاجر آفریقایی از آب‌های مدیترانه گرفته شد
روز شنبه ٣ فوریه/١۴ بهمن، قایق‌های گشت مراکشی ١۶ جسد را در آب‌های میان اسپانیا و مراکش پیدا کردند. طی سال جاری میلادی، تعداد مهاجرانی که تلاش می‌کنند خود را از آفریقا به سواحل اسپانیا برسانند افزایش یافته است.

نخست یک کشتی مسافربری، مهاجران مغروق را دید و موضوع را به مراکش و اسپانیا اطلاع داد. از ١۶ غریق، ٣ نفر زن هستند. ملیت قربانیان اعلام نشده اما اکثر آنها متعلق به کشورهای آفریقای سیاه هستند.
همچنین روز شنبه ٣ فوریه، بعد از غروب آفتاب، یک قایق گشتی اسپانیایی یک جسد دیگر پیدا کرد که همراه با جریان آب به ساحل "ملیلیه" نزدیک شده بود. "ملیلیه" که در شمال آفریقا قرار دارد جزء اسپانیا محسوب می‌شود. پلیس "ملیلیه" اعلام کرد که به دنبال این رویدادها، یک هلیکوپتر اسپانیایی برای جستجوهای بیشتر به پرواز درآمده است

غرق شدن این مهاجران نتیجۀ تغییرات تدریجی در مسیرهای مهاجرت است. قبلاً بیشتر مهاجران در تلاش برای رسیدن به سواحل ایتالیا دچار حادثه می‌شدند؛ اما بنا بر آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت، از آغاز سال ٢٠١٨ تعداد مهاجران واردشده به سواحل اسپانیا مدام بیشتر شده است.

در سال ٢٠١٧، اسپانیا بعد از ایتالیا و یونان، سومین کشور ورود مهاجرانی بود که از مدیترانه عبور می‌کنند. اما اینک اسپانیا به رتبۀ دوم رسیده است.

بطور کلی، طی سال گذشته (٢٠١٧)، تعداد مهاجران از آب گذشته نسبت به سال قبل ٣ برابر شد و به حدود ٢٣هزار نفر رسید.
از آغاز سال ٢٠١٨ تاکنون، ٢۴٣ مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده‌اند. این آمار شامل قربانیان دو روز اخیر نیست.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.