جان باختن 14 پناهجو در سواحل یونان
رسانه های خبری یونان روز شنبه گزارش دادند که نیروهای گارد ساحلی این کشور تاکنون جسد 14 پناهجو را که قایق آنان در سواحل یونان غرق شده است، به خشکی منتقل کرده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های خبری یونان، ساعتی پیش یک قایق چوبی حامل پناهجویان، در نزدیک سواحل جزیره 'اگانیوس' واقع در شمال شرقی یونان، غرق شد و نیروهای گارد ساحلی این کشور، توانستند تاکنون تعداد 14 جسد را به ساحل انتقال دهند و دو زن و یک مرد پناهجو نیز توانستند خود را به ساحل برسانند.
گارد ساحلی یونان در این باره اعلام کرد: تعدادی بالگرد نیروی هوایی و شناور نیروی دریایی یونان به همراه نیروهای گارد ساحلی این کشور، با استفاده از نجات غریق های ویژه در تلاش هستند تا بقیه سرنشینان این قایق غرق شده را پیدا و به ساحل منتقل کنند.
براساس گزارش گارد ساحلی یونان، یکی از افرادی که توانست خود را به ساحل برساند، گفته است که تعداد 21 پناهجو در این قایق بوده اند.
گارد ساحلی یونان تاکنون هویت این پناهجویان را اعلام نکرده است.
جنگ افروزی های غرب و شماری از کشورهای عربی متحد آن با به راه انداختن گروه های تروریستی و ایجاد جنگ های نیابتی در کشورهای سوریه، عراق، یمن، لیبی و دیگر نقاط خاورمیانه و آفریقا، باعث کشته شدن تعدادی زیادی از شهروندان این کشورها، تخریب منازل و تاسیسات زیربنایی آنها گردیده و میلیون ها نفر از شهروندان آنها، آواره و راهی دیگر کشورها شده اند.
اوجگیری حملات ارتش ترکیه به خاک سوریه و بمباران روزانه شهروندان و به خصوص کردهای شمال آن، بر دامنه قربانیان، تخریب اماکن مسکونی و آوارگی شهروندان این کشور افزوده است که برای نجات جان خود، و همسر و فرزندانشان با پذیرش تمام خطرات، راهی مناطق دیگر به ویژه کشورهای اروپایی می شوند.

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.