چند مهاجر غیرقانونی ایرانی در تصادف مینی‌بوس در ترکیه کشته شدند
یک مینی‌بوس حامل ده‌ها مهاجر و پناهجو که به طور غیرقانونی وارد ترکیه شده بود، پس از تصادف طعمه آتش شد. در این حادثه ۱۷ مهاجر ایرانی، افغان و پاکستانی کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی‌شدند.

شب پنجشنبه (۹ فروردین / ۲۹ مارس) مینی‌بوسی که حامل دست‌کم ۵۰ پناهجو و مهاجر از ایران، افغانستان و پاکستان بود در جاده ایغدیر به قارص (کارس) در نزدیکی مرز ایران با یک دکل برق برخورد کرد و به آتش کشیده شد.

در این حادثه دست‌کم ۱۷ نفر کشته و ۳۶ نفر زخمی شدند. حال برخی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. راننده مینی‌بوس نیز در میان کشته‌شدگان است.

به گزارش خبرگزاری آنادولو این مینی‌بوس که به طور غیرقانونی وارد ترکیه شده، ۱۴ صندلی داشته اما نزدیک به چهار برابر گنجایش خود مسافر حمل می‌کرده است.

دستگیری شماری پناهجو

انور اونلو، فرماندار ایغدیر ضمن ابراز تاسف از این سانحه اظهار داشت که مینی‌بوس دیگری نیز با شماری پناهجو در همین جاده متوقف شده است. سرنشینان این مینی‌بوس که مهاجر غیرقانونی به‌شمار می‌روند، روانه زندان شده‌اند.

در ترکیه شمار تصادفات خودرو بسیار بالاست. در سال گذشته میلادی ۵۰۰ هزار تصادف در جاده‌های این کشور ثبت شد. در این تصادفات ۳ هزار و ۵۳۰ نفر جان باختند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.