موافقت دولت آلمان با لایحه پیوستن اعضای خانواده به پناهجویان
بر اساس این لایحه سالانه ۱۲ هزار تن از اعضای خانواده پناهجویانی که به دلایل غیرسیاسی اجازه اقامت آلمان را گرفته‌اند، به آنها می‌پیوندند. این لایحه به‌زودی در پارلمان به رای گذاشته می‌شود.

روز چهارشنبه (۹ مه / ۱۹ اردیبهشت) اعضای کابینه آنگلا مرکل موافقت خود را با یک لایحه جدید اعلام کردند. بر اساس این طرح قانونی، ماهانه یکهزار تن از اعضای خانواده پناهجویانی که به علت جنگ یا به دلیل شرایط غیرقابل‌تحمل در کشورشان حق اقامت موقت در آلمان را دریافت کرده‌اند، به آنها ملحق می‌شوند.

گزینش این افراد توسط "اداره امور فدرال" (Bundesverwaltungsamt) صورت می‌گیرد و در این راستا "دلایل انسان‌دوستانه" تعیین‌کنند خواهد بود. دوری درازمدت از همسر، وجود یک فرزند خردسال، وجود خطرات جدی برای فامیل درجه یک در وطن پناهجو و بیماری علاج‌ناپذیر که مستلزم پرستاری درازمدت بیمار است، از جمله این دلایل به‌شمار می‌روند.

"اداره امور فدرال" می‌تواند در شرایط استثنایی یا "سخت"، مانند بیماری شدید پناهجو، از سقف یکهزار نفر بگذرد.

رایزنی درازمدت

دولت ائتلافی که از اتحاد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با حزب سوسیال دموکرات تشکیل شده، مدت زیادی برای تهیه این لایحه رایزنی و مذاکره کرده بود.

از جمله اقدامات دولت، نظرخواهی از سازما‌ن‌های مدافع حقوق پناهجویان بود. جالب توجه اینکه شمار قابل توجهی از گروه‌ها با این لایحه مخالفت کردند.

این طرح قانونی قرار است که پیش از آغاز تعطیلات تابستانی در پارلمان به‌ رای گذاشته شود. از آنجایی که اکثریت نمایندگان پارلمان وابسته به احزاب ائتلافی هستند، تصویب این لایحه حتمی است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.