پناهجوی مظنون به قتل دختر ۱۴ ساله به آلمان منتقل شد
پناهجویی که مظنون به قتل یک دختر ۱۴ ساله در آلمان است، پس از دستگیری در کردستان عراق به فرانکفورت منتقل شد. به گفته ماموران انتظامی اقلیم کردستان عراق فرد مظنون به اعمال خود اعتراف کرده است.

علی ب. که مظنون به قتل دختر ۱۴ ساله‌ای به نام سوزانا در ماینس آلمان است، دیروز تحت تدابیر شدید امنیتی از کردستان عراق به فرانکفورت منتقل شد.

یک هواپیمای لوفت‌هانزا وظیفه انتقال علی ب. از شهر اربیل به آلمان را برعهده داشت. فرد مظنون که ۲۰ سال دارد، پس از ورود به فرودگاه فرانکفورت با یک هلی‌کوپتر به شهر ویسبادن در ایالت هسن انتقال یافت. مقامات قضایی این شهر وظیفه رسیدگی به پرونده علی ب را برعهده دارند. علی ب. متهم است که پس از تجاوز به سوزنا، او را به قتل رسانده است.

هورست زِهوفر، وزیر کشور آلمان در شامگاه یک‌شنبه (۹ ژوئن/ ۱۹ خرداد) در این رابطه گفت: «از این بابت خوشنودم که فرد مظنون که تحت پیگرد قضایی قرار داشت به ‌آلمان منتقل شده است.»

به گفته وزیر کشور آلمان، با دستگیری فرد مظنون روند رسیدگی به این پرونده با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد. زهوفر افزود: «گرچه این موضوع نمی‌تواند خانواده مقتول را تسلی دهد، اما برای دولت و جامعه آلمان اهمیت زیادی دارد که ابعاد این جنایت روشن شود و مسئولان قضایی آلمان به پرونده متهم رسیدگی کنند.»

بنا به گزارش رسانه‌های آلمانی، مقامات انتظامی اقلیم کردستان عراق علی ب. را در روز شنبه (۹ ژوئن) در شمال عراق به ماموران پلیس فدرال آلمان تحویل داده‌اند. روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه" نوشته است که دیتر رومان، رئیس پلیس فدرال آلمان نیز در هواپیمای لوفت‌هانزا برای بازگردان علی ب. به آلمان حضور داشته است.

اعتراف مظنون به قتل

علی ب. یک هفته پیش با خانواده خود پس از رد تقاضای پناهجویی آنان از آلمان به عراق بازگشته بود. به گفته ماموران اقلیم کردستان عراق، علی ب. به "جنایت" خود اعتراف کرده است.

به گفته ماموران اقلیم کردستان عراق، علی ب. گفته است که در پی یک مجادله لفظی سوزانا را کشته است. گفته می‌شود که علی ب. در زمان ارتکاب جنایت "تحت تاثیر مواد مخدر و الکل" بوده است.

سوزانا، دختر ۱۴ ساله از ماینس آلمان از روز ۲۲ ماه مه ۲۰۱۸ مفقود شده بود. پلیس آلمان حدوداً دو هفته پس از قتل سوزانا، جنازه‌ی او را پیدا کرد.

تجاوز به این دختر و قتل او سبب بحث‌هایی شدید درباره سیاست دولت آلمان در قبال پناهجویان شده است. اغلب احزاب آلمانی خواهان بازبینی قوانین موجود درباره اقامت پناهجویان شده‌اند.

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.