حمله به چهار پناهجو در منطقه هارتس آلمان
یک نوجوان افغان و سه مرد اهل سومالی در منطقه هارتس در ایالت زاکسن-آنهالت آلمان هدف حمله مردانی قرار گرفتند که ظاهرأ خارجی‌ستیز بودند. پلیس هارتس برای افراد مهاجم پرونده تشکیل داده است.

ظرف مدت چند ساعت، در منطقه هارتس در ایالت زاکسن-آنهالت آلمان چهار مرد پناهجو هدف حمله افرادی قرار گرفتند که با فحاشی به سوی آنها هجوم بردند. به نقل از پلیس منطقه هارتس، یک نوجوان ۱۷ ساله افغان و سه مرد اهل سومالی در این درگیری‌ها مجروح شده‌اند. افراد مهاجم در هر دو مورد، مردان آلمانی بودند.

حمله نخست شنبه شب ۲۴ شهریور (۱۶ سپتامبر) در نزدیکی یک محوطه ورزشی در شهر "هاسل‌فلده" رخ داده است.

به گفته پلیس دو مرد به گروهی از پناهجویان افغان‌ هجوم بردند و به آنها فحاشی کردند. این دو سپس یک نوجوان ۱۷ ساله افغان را زیر کتک گرفتند.

آنها یک زن مددکار را که تلاش داشته مانع کتک‌کاری شود به سوی یک اتومبیل پرت کرده و گریخته‌اند. این زن جراحات سنگینی برنداشته است.

پلیس می‌گوید مردان حمله کننده به جوان افغان آلمانی بودند و یکی از آنها تی‌شرتی بر تن داشته که روی آن نوشته شده بوده "آلمان".

چند ساعت بعد رویداد مشابهی در شهر "هالبرشتات" رخ داده است. بر اساس اطلاعاتی که پلیس تا کنون در اختیار دارد سه مرد اهل سومالی که در راه اقامتگاه خود بودند مورد حمله لفظی پنج مرد آلمانی قرار گرفتند که از قرار به شدت مست بوده‌اند.

این مردان سپس با یکدیگر درگیر شده‌اند. سه پناهجو و یکی از مردان مهاجم در جریان این درگیری مجروح‌ شده‌اند.

پلیس هارتس برای افراد مهاجم به دلیل ضرب‌ و‌ شتم و ایجاد آشوب پروند‌ه تشکیل داده است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.