دولت ایتالیا دستور انتقال پناهجویان از یک شهر را صادر کرد
وزارت کشور ایتالیا دستور داده است که همه مهاجران خارجی از شهر کوچک ریاچه، واقع در جنوب این کشور، به نقاط دیگر منتقل شوند. شهردار چپگرای ریاچه که به گرمی افراد پناهجو را می پذیرفت، اخیرا به اتهام ارتکاب تخلفاتی بازداشت شده است.

دومنیکو لوکانو - معروف به میمو - به خاطر حمایت از مهاجران شهرت بین المللی دارد اما او اخیرا به اتهام سازماندهی "ازدواج های صوری" برای پناهجویان بازداشت شده است.

آقای لوکانو همچنین متهم است که در اعطای قراردادهای جمع آوری و مدیریت زباله این شهر - که حدود دو هزار نفر جمعیت دارد - به نفع شرکت هایی عمل کرده است که مهاجر استخدام می کردند.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا، و حزب راست افراطی "لیگ" او از بازداشت این شهردار استقبال و آن را نمونه ای از "اعلان جنگ دولت علیه کسب و کار مهاجرت" توصیف کرده اند.

این در حالیست که طرفداران مهاجران از دستگیری آقای لوکانو انتقاد کرده اند، زیر آن را اقدام علیه "مدل ریاچه " می خوانند که بر اساس آن خانه های بدون سکنه و آموزش شغلی در اختیار مهاجران قرار می گرفت. این برنامه توسعه اقتصادی از سال ۱۹۹۸ میلادی با حمایت مالی دولت مرکزی ایتالیا و اتحادیه اروپا آغاز شد.

دومنیکو لوکانو به خاطر حمایت از مهاجران شهرت بین المللی دارد
دومنیکو لوکانو به خاطر حمایت از مهاجران شهرت بین المللی دارد

مجله فوربز در سال ۲۰۱۶ میلادی دومنیکو لوکانو را یکی از ۵۰ رهبر بزرگ در جهان رده بندی کرد. بازداشت وی در اوایل اکتبر به اعتراضاتی در ایتالیا منجر شد.

وزارت کشور ایتالیا می گوید که روند انتقال مهاجران از ریاچه هفته آینده آغاز خواهد شد.

ایتالیا مقصد اصلی مهاجرانی است که خود را از شمال آفریقا به اروپا می رسانند، هرچند شمار آنها در سال های اخیر در حال کاهش بوده است.

دولت عوامگرای جدید این کشور متشکل از جنبش پنج ستاره و حزب لیگ است. لیگ شدیدا با مهاجرت مخالف است و طرح مشترکی که دو جناح حاکم در مورد آن به توافق رسیده اند این موضع را منعکس می کند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.