تصادف کامیون مهاجران در ترکیه منجر به 'کشته شدن ۱۹ نفر' شد
رسانه‌ دولتی ترکیه می‌گوید در نتیجه انحراف کامیون حامل مهاجران از جاده‌‌ای در استان غربی ازمیر، دست‌کم ۱۹ نفر از جمله چندین کودک کشته شده‌اند.

این کامیون پس از برخورد با مانع کنار جاده به داخل یک کانال آبیاری که بیست متر پایین‌‌تر از جاده بود سقوط کرد.

ملیت قربانیان هنوز مشخص نشده است.

بنا به خبرگزاری آناتولی، کامیون حامل مهاجران در ترکیه از شهر آیدین به سمت ازمیر در حرکت بود که این تصادف رخ داد.

براساس گزارش‌ها قرار بود این مهاجران به ساحلی برده شوند که از آنجا قصد داشتند با قایق‌های بادی به سمت جزیره ساموس یونان بروند.

در همین حال روز گذشته هم یازده نفر که گمان می‌رود مهاجران بودند، در نتیجه تصادف جاده‌ای و آتش گرفتن خودرو حامل شان در یونان کشته شدند.

خبرگزاری دوغان ترکیه گفته است که راننده کامیون از این رویداد جان به در برده است و به پلیس گفته است که او برای جلوگیری از برخورد با خودرویی که از مقابل او می‌آمده است، چرخیده و همین باعث انحراف خودروی وی از جاده شده است.

ترکیه یکی از نقاط اصلی ترانزیت برای مهاجران و پناهجویان سوری و کشورهای دیگر خاورمیانه و آفریقا به اروپا است.

در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو از طریق ترکیه وارد یونان شدند.

اما پس از امضا شدن موافقتنامه‌ای میان اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگردانده شدن آن عده از مهاجرانی که درخواست پناهندگی نداده‌اند و یا درخواست شان رد شده‌اند، به ترکیه، شمار آنها به شدت کاهش یافت.

The burned-out car is retrieved near Kavala
روز شنبه هم یازده نفر که گمان می‌رود مهاجران بودند، در نتیجه تصادف جاده‌ای و آتش گرفتن خودرو حامل شان در یونان کشته شدند

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.