"تعداد مهاجران غیر قانونی آلمان بیش‌تر از آمار اعلام‌شده است"
روزنامه "ولت" آلمان با استناد به گزارش جدید داخلی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد، به نظر می‌رسد که تعداد مهاجران غیر قانونی در آلمان بیش‌تر از شماری است که تا کنون اعلام شده است.

روزنامه آلمانی "ولت" در شماره در روز شنبه ۲۸ مهر (۲۰ اکتبر) با استناد به گزارش داخلی جدید در کمیسیون اتحادیه اروپا در بروکسل اعلام کرد: «آلمان بر این نظر است که شمار حقیقی مهاجران غیر قانونی بیش‌تر از آنی است که از طریق داده‌های موجود ارائه شده است.»

سخنگوی وزارت کشور آلمان به "ولت" گفته است، داده‌های موجود و آمار پلیس این نتیجه را به دست می‌دهد که ابعاد مهاجرت غیر قانونی به آلمان در برخی بخش‌ها روشن نیست. اگر چه که نمی‌توان در این زمینه آماری "قابل اطمینان و جدی" ارائه داد.

به نوشته "ولت" در گزارش یادشده آمده است: «آلمان به صورت مستمر با ورود پرشمار مهاجران غیر قانونی روبروست، به گونه‌ای که هر روز ۴۶۰ نفر در آلمان برای اولین بار تقاضای پناهندگی می‌دهند.»

این روزنامه همچنین نوشت، کشورهای اصلی مبدأ این مهاجران سوریه، عراق، نیجریه، افغانستان، ترکیه و ایران‌اند.

"ولت" با تکیه بر اظهارات وزارت کشور آلمان می‌نویسد، سوء استفاده یا جعل اسناد در مهاجرت غیر قانونی همچنان "نقش قابل توجهی" ایفا می‌کند.

بر اساس گزارش اتحادیه اروپا، ابعاد مهاجرت در حیطه این اتحادیه در مجموع هنوز هم بالاست. این نتیجه‌گیری از بررسی اثر انگشت‌های ضبط‌شده مهاجران به دست آمده که نشان می‌دهد، چه کسی ابتدا به کجا سفر کرده و کدام یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسئِول بررسی پرونده اوست.

طبق گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا، مقام‌های مسئول با بررسی‌های خود در میان مهاجرانی که تنها طی یک هفته ثبت نام شدند دریافتند که هشت هزار و ۳۴۳ نفر از این تعداد پیش از این در سایر کشورهای عضو اتحادیه ثبت نام کرده بودند.

از این تعداد یک‌هزار و ۵۲۲ نفر از پناهجویان فرانسه و یک‌هزار و ۹۸ نفر از پناهجویان آلمان بودند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.