زهوفر بار دیگر خواستار تشدید مقررات بازگرداندن پناهجویان شد
در پی ضرب و شتم عابران توسط چهار پناهجو، از جمله یک ایرانی در شهر آمبرگ، وزیر کشور آلمان بار دیگر خواستار تشدید قوانین اخراج پناهجویان شد. رئیس سندیکای پلیس نیز رفتار پناهجویان را اهانت به کشور و مردم آلمان خواند.

در پی ضرب و شتم عابران توسط چهار پناهجو در ایالت بایرن، هورست زی‌هوفر وزیر کشور آلمان روز چهارشنبه ۲ دی (۱۲ ژانویه ) به شدت به این موضوع واکنش نشان داد و خواستار تغییرات جدی در قوانین برای امکان اخراج سریع پناهجویان خاطی از این کشور شد.

در جریان برخورد خشونت‌آمیز شدید و ضرب و شتم عابران در شهر آمبرگ در ایالت بایرن چهار پناهجو از جمله یک ایرانی شرکت داشتند.

این چهار پناهجو که ۱۷ تا ۱۹ ساله و از اتباع سوریه، افغانستان و ایران هستند در حالی که که الکل زیادی نوشیده بودند شامگاه شنبه ۸ دی (۲۹ دسامبر) در شهر آمبرگ بدون مقدمه با مشت و لگد به رهگذران حمله کردند.

دوازده نفر در اثر رفتار خشونت‌آمیز این پناهجویان به طور سطحی جراحت‌هایی برداشتند. این چهار پناهجو دستگیر شده‌اند. هنگام دستگیری آنها در برابر ماموران پلیس از خود مقاومت نشان دادند.

پس از انتشار خبر این حادثه در رسانه‌ها هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان بار دیگر بر خواست خود مبنی بر تسهیل مقررات اخراج سریع‌تر پناهجویان تاکید کرد. او در مصاحبه با روزنامه "بیلد" گفت: «وقتی متقاضیان پناهندگی مرتکب اعمال خشونت‌آمیز می‌شوند باید از کشور اخراج شوند. وقتی قوانین موجود کافی نیستند، باید تغییر کنند.»

وزیر کشور آلمان گفت که پیشنهادهای خود را برای تشدید مقررات اخراج پناهجویان به کابینه ائتلافی این کشور تقدیم خواهد کرد. در ماه گذشته نیز زهوفر از لزوم تشدید مقررات پناهجویی در آلمان سخن گفته بود.

زی‌هوفر گفت که بروز چنین حادثه‌ای او را شدیدا متاثر کرده است. او خاطر نشان کرد: «ما چنین رفتارهای خشونت‌آمیزی را تحمل نخواهیم کرد.»

"بی‌توجهی عمیق به کشور و مردم آلمان"

راینر ونت، رئیس سندیکای پلیس آلمان نیز خواستار موضع‌گیری رسمی دولت در برابر این گونه وقایع شد. او گفت: «نمی‌توان تنها از تعقیب خارجی‌ها از سوی راستگرایان سخن گفت، سخنگوی دولت باید به وضوح در برابر چنین وقایعی نیز مواضع خود را روشن کند.»

راینر ونت، رئیس سندیکای پلیس آلمان

راینر ونت، رئیس سندیکای پلیس آلمان

هنوز انگیزه رفتار خشونت‌آمیز پناهجویان مشخص نشده است.

رئیس سندیکای پلیس گفت: «من می‌توانم بگویم این‌ها چه انگیزه‌ای داشتند: بی‌توجهی عمیق به کشور و انسان‌هایی که در این‌جا زندگی می‌کنند. این چهار نفر تنها زمانی باید از زندان آزاد شوند که به کشورشان بازگردانده می‌شوند.»

پاتریک زنسبورگ، مسئول سیاست داخل حزب دموکرات مسیحی آلمان نیز در این باره به روزنامه بیلد گفت: «به نظر من این افراد اجازه اقامت خود را در آلمان از دست داد‌ه‌اند و باید از اخراج شوند.»

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.