'احتمال غرق شدن ۱۷۰ مهاجر عازم اروپا در مدیترانه'
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از احتمال غرق شدن حدود ۱۷۰ مهاجر در دریای مدیترانه خبر داده است.

نیروی دریایی ایتالیا می گوید که یک قایق با ۱۱۷ نفر مسافر در سواحل لیبی غرق شده است. یک هلیکوپتر نیروی دریایی ایتالیا روز جمعه موفق به نجات سه مسافر قایق شد.

این سه نفر - دو سودانی و یک گامبیایی - به مقامات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفته اند که قایق ۱۲۰ نفر مسافر داشت که امیدوار بودند به اروپا برسند.

هم زمان، مقامات در اسپانیا و مراکش می گویند که یک قایق دیگر با ۵۳ مسافر از چند روز پیش در دریای آلبوران واقع در غرب مدیترانه ناپدید شده است. امدادگران در مراکش تا به حال فقط یکی از مسافران را زنده پیدا کرده اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید نمی تواند به طور مستقل تعداد تلفات احتمالی را تایید بکند.

برآورد می شود که در سال ۲۰۱۸ میلادی حداقل ۲۲۰۰ نفر مهاجر که عمدتا آفریقایی تبار و عازم اروپا هستند در مدیترانه غرق شده باشند.

فیلیپو گراندی، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد، روز شنبه (۱۹ ژانویه) طی یک بیانیه گفت: "ما نمی توانیم تعداد زیاد افرادی که در نزدیکی اروپا می میرند را نادیده بگیریم."

او خواهان آن شد که کشورهای برای نجات جان مهاجران در دریا از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند. شماری از کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا در سال های اخیر از پذیرش این پناهجویان خودداری کرده اند.

سازمان ملل می‌گوید کشورهای اروپایی باید اقدام بیشتری برای نجات جان این مهاجران انجام دهند، از جمله با تامین مسیر امن و قانونی برای آنان.

این سازمان هم‌چنین سال گذشته به اروپا هشدار داد به افرادی که در این کشورها توانسته‌اند به عنوان پناهنده پذیرفته شوند، راحت‌تر امکان بدهد خانواده خودشان را هم بیاورند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.