مهاجرت به آلمان کاهش یافته است
در تازه‌ترین آماری که دولت آلمان ارائه کرده، آمده است که در سال گذشته تعداد پناهجویانی که به آلمان آمده‌اند در مقایسه با سال‌های قبل کاهش داشته است. در سال گذشته ۱۸۵ هزار نفر در آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان روز چهارشنبه ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) آمار پناهجویان سال ۲۰۱۸ را ارائه کرد. بر اساس این گزارش تعداد پناهجویانی که در سال ۲۰۱۸ به آلمان آمده‌اند در مقایسه با سال‌های پیش از آن به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

بیشترین تعداد پناهجویان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به آلمان آمده‌اند که به گفته وزارت کشور، اکثر این پناهجویان سوری و ایرانی بوده‌اند.

در گزارش وزارت کشور آلمان در این باره تاکید می‌شود از آنجایی که بسیاری از پناهجویانی که در سال ۲۰۱۵ به آلمان پناه آوردند سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۶ درخواست پناهندگی کرده‌اند. تعداد پناهجویان در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار به ۷۲۲ هزار نفر رسیده بود. اما این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۱۹۸ هزار نفر کاهش یافت.

این روند در سال بعد هم ادامه پیدا کرد و تعداد متقاضیان پناهجویی در آلمان از ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۸ به ۱۷۴ هزار نفر رسید. این رقم در قیاس با سال قبل از آن حدود ۱۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۸ هزار نفر هم ویزای "الحاق به خانواده" دریافت کرده‌اند.

مقررات پیوستن اعضای خانواده به پناهجویانی که با اقامت آنان در آلمان موافقت شده از اول اوت (۱۰ مرداد) سال ۲۰۱۸ به مورد اجرا گذاشته شده است. بر اساس این طرح سالانه ۱۲ هزار تن از اعضای خانواده‌ی پناهجویانی که به دلیل جنگ یا شرایط غیرقابل‌ تحمل در کشورشان، اجازه‌ی اقامت موقت در آلمان را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به آنها بپیوندند.

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.