مالت کنترل کشتی ربوده‌شده توسط پناهجویان را در دست گرفت
نیروی دریایی مالت کنترل کشتی باری ربوده‌شده توسط پناهجویان را در دست گرفت. به گفته وزیر کشور ایتالیا، بیش از ۱۰۰ مهاجر نجات‌یافته توسط این کشتی باری، آن را در سواحل لیبی ربوده و به سمت جمهوری مالت هدایت کرده بودند.

نیرویی دریایی جمهوری مالت توانسته‌ است در دریای مدیترانه کنترل یک کشتی باری که گفته می‌شود توسط پناهجویان ربوده‌شده بود را در دست بگیرند.

طبق اعلام نیروی دریایی مالت در روز پنجشنبه هشتم فروردین (۲۸ مارس)، این نیرو در حال حاضر در حال اسکورت "کشتی، خدمه‌اش و تمامی پناهجویان" است.

به گفته منابع ایتالیایی و مالتی، پناهجویان نجات‌یافته در سواحل لیبی این کشتی را تحت کنترل خود در آورده و آن را به سوی خاک اروپا به سمت شمال هدایت کرده بودند. ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا از حزب دست راستی لیگ، ربایندگان کشتی را "دزدان دریایی" نامیده بود.

Malta Valetta Flüchtlinge auf gekapertem Handelsschiff Elhiblu I

گفته می‌شود کشتی باری موسوم به "Elhiblu.1" که گروهی از پناهجویان را در سواحل لیبی نجات داده بود، زمانی که حدود شش مایل دریایی از طرابلس پایتخت لیبی فاصله داشت، ناگهان مسیر خود را به سمت شمال تغییر داد.

به گفته مقام‌های مالت، ناخدای این کشتی باری ابتدا اعلام خطر معمول برای چنین شرایطی را مخابره کرده، پس از آن اما دیگر تماس با او میسر نشده است. یکی از سخنگویان دولت جمهوری مالت در عین حال گفته است که مقام‌های این کشور از "ربایش" این کشتی اطلاع پیدا کرده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایتالیا و مالت، ۱۰۸ مهاجر در این کشتی باری که با پرچم جمهوری پالائو در حرکت بوده حضور داشته‌اند. همچنین گزارش شده است که حدود ۳۰ زن و کودک در میان آنان بوده‌اند.

نه ایتالیا و نه جمهوری مالت، قصد پذیرش مهاجران و پناهجویانی که با قایق خود را به سواحل اروپا می‌رسانند را ندارند. آنها خواستار مکانیسمی برای سهمیه‌بندی پذیرش پناهجویان توسط کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

در سواحل لیبی به ندرت کشتی‌های نجات فعال هستند. در این آب‌ها قایق‌های نجات سازمان‌های امدادی نیز بارها از فعالیت باز داشته شده‌اند. اتحادیه اروپا نیز مأموریت دریایی خود در سواحل لیبی را متوقف کرده است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.