جوانان متهم به ربودن کشتی ترکیه در دادگاهی در مالت حاضر شدند
سه جوان متهم به ربودن یک کشتی، در کشور مالت در دادگاه حاضر شدند. کشتی باری متعلق به ترکیه پس از نجات دادن بیش از یکصد مهاجر از نزدیکی سواحل لیبی در اوایل هفته گذشته، ربوده شد.

جوانان، دو نفر از گینه و یکی از ساحل عاج، اتهام تهدید خدمه کشتی و تلاش برای مجبور کردن کاپیتان به بردن کشتی به مالت، را رد کردند.

کماندوهای مالت روز پنجشنبه آن کشتی را از کنترل ربایندگان خارج کرده و به والتا، پایتخت، بردند.

قاضی دادگاه از آزاد کردن متهمان به قید وثیقه خودداری کرد. آنها همچنان در بازداشت خواهند ماند و در صورت اثبات جرم، محکوم به هفت تا سی سال زندان خواهند شد.

این حادثه پس از آن رخ داد که ۱۰۸ سرنشین کشتی تصور کردند به لیبی بازگردانده خواهند شد.

ارتش مالت گفته بود اجازه ورود کشتی به آب هایش را نخواهد داد. ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا، هم ربایندگان کشتی را "دزد دریایی" خواند.

زنان و کودکان
زنان و کودکان نیز در میان مهاجران بودند

این حادثه درحالی اتفاق افتاد که اتحادیه اروپا می گوید درحال پایان دادن به گشت های نیروی دریایی در مدیترانه است.

اتحادیه اروپا گفت که تصمیم برای تعلیق "عملیات سوفیا" در ماه سپتامبر در پی درخواستی از سوی ایتالیا گرفته می‌شود.

این ماموریت چهار سال پیش برای منصرف کردن قاچاقچیان انسان و نجات مهاجرانی که سعی داشتند خود را با قایق به اروپا برسانند راه افتاد و به نجات ده ها هزار نفر کمک کرد.

این ماموریت اخیرا بیشتر بر شبکه های قاچاق تمرکز کرده چون پس از حصول توافقی جنجالی میان اتحادیه اروپا و لیبی، شمار مهاجرانی که سعی دارند از مدیترانه بگذرند به شدت افت کرده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.