پناهجویان: یک فراخوان در شبکه‌های اجتماعی، صدها پناهجو را برای ورود به اروپا به مرزهای شمالی یونان کشاند
صدها تن از پناهجویان در پشت مرزهای یونان به سمت مرزهای شمالی این کشور تجمع کرده و خواستار ورود به شمال اروپا شدند. خبرگزاری فرانسه شمار این پناهجویان را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرده است.

تجمع پناهجویان، پس از آن صورت گرفت که یک "فیک‌نیوز" (خبر جعلی) بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و از پناهجویان خواسته شد تا خود را به شمال یونان رسانده و خواستار بازگشایی مرزها به سمت شمال اروپا شوند. برخی پناهجویان حتی با پای پیاده خود را به این محل رساندند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پناهجویانی که خود را به پشت مرزهای یونان رساندند در ایستگاه قطار شهر تسالونیکی اقدام به تحصن نموده و با برپا نمودن چادرهای خود بر روی ریل‌ها، مانع از حرکت قطارها در این ایستگاه شدند.

همین منبع می‌‌افزاید: پلیس در تلاش است تا پناهجویان متحصن را به ترک محل راضی کند تا حرکت قطارها به حال عادی بازگردد. حرکت قطارها، از شب گذشته، از شهرهای مهم یونان به سمت مرزهای شمالی متوقف شده است.

یک مقام مسئول در وزارت سیاست مهاجرتی در یونان که در محل حضور یافته است، به خبرگزاری فرانسه گفت: این تظاهرات یک پیام برای اروپا دارد بدین معنا که باید این را درک کنند که موضوع پناهجویان نیاز به یک راه حل اروپایی دارد.

دست‌کم ۷۰ هزار پناهجو در یونان به سر می‌برند. بنا بر آمار آژانس اروپایی حفاظت از مرزها، یونان، از آغاز سال جاری میلادی، رتبه نخست ورود پناهجویانی را که قصد دارند خود را به اروپا برسانند، بدست آورده است.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.