طراحی ۶۰۰ متری در قلب پاریس: احترام به دست‌های کمک‌دهنده به پناهجویان
از امروز، شنبه ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) ، یک اثر هنری عظیم شامل دست‌های به هم پیوسته در مسیر چمن‌های میان برج ایفل و میدان شان دو مارس در شهر پاریس به نمایش گذاشته شده است.

این اثر هنری با رنگ اسپری مخصوصی که در محیط زیست قابل بازیافت است، کشیده شده و بیش از ۶۰۰ متر طول دارد. بهترین محل برای تماشای آن بالای برج ایفل است.

 Ø§Ø«Ø± سایپه در مرکز پاریس

خالق این اثر عظیم، هنرمند فرانسوی "گیوم لوگرو" است که با نام هنری "سایپه" و به خاطر نقاشی‌های بسیار بزرگ و طرح های عظیمش شهرت دارد.

طرح‌های او روی دشت‌ها، دامنه کوه‌ها و در پارک‌ها ظاهر می‌شوند و فقط تا چند روز که رنگ‌ها جذب خاک شوند، باقی می‌مانند.

اثر سایپه در مرکز پاریس

تازه ترین اثر سایپه، فراسوی دیوارها، مجموعه‌ای از دست‌های به هم پیوسته است و نمادی برای ادای احترام به یک موسسه خیریه (SOS Méditerranée) است که کارش کمک به پناهجویانی است که در دریای مدیترانه گرفتار شده یا در معرض خطر غرق شدن هستند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، در یک سال گذشته به طور متوسط هر روز شش پناهجو هنگام عبور از دریای مدیترانه جان خود را از دست دادند.

طرح فراسوی دیوارها، که در پاریس اجرا شده، آغاز یک پروژه سه ساله است و قرار است سایپه، این کار را در ۲۰ شهر بزرگ دنیا به اجرا بگذارد.

لندن، برلین، نایروبی و بوئنوس آیرس از جمله شهرهایی هستند که قرار است میزبان دست‌های به هم پیوسته باشند.

اثر سایپه در مرکز پاریس

سایپه به روزنامه بریتانیایی گاردین گفت اثرش "نمادی برای همبستگی میان آدم‌ها در دورانی است که روز به روز بیشتر منزوی می‌شوند."

این اثر امروز، شنبه ۱۵ ژوئن، در یک مراسم رسمی با حضور شهردار پاریس رونمایی شد.

 Ø§Ø«Ø± سایپه در مرکز پاریس

All images subject to copyright.

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.