سازمان جهانی مهاجرت: یک تراژدی دیگر؛ بیش از ۱۱۰ پناهجو در دریای مدیترانه غرق شدند

دست‌کم ۱۱۰ تن از سرنشینان یک قایق حامل مهاجران در نزدیکی سواحل لیبی ناپدید شدند. سازمان جهانی مهاجرت، از غرق‌شدن این کشتی به عنوان یک حادثه بسیار دهشتبار یاد کرده و خواستار از سرگیری فعالیت نیروهای نجات دریایی در این منطقه شده است.

بنا بر اعلام سازمان جهانی مهاجرت، ۱۴۵ تن از سرنشینان این قایق مهاجران توسط گارد ساحلی لیبی نجات یافتند اما از سرنوشت دست‌کم ۱۱۰ تن دیگر اطلاعی در دست نیست.

سازمان جهانی مهاجرت و منابع لیبیایی آمارهای متفاوتی را در خصوص افراد نجات‌یافته و مفقودشدگان این حادثه اعلام کردند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی نیروی دریایی لیبی گزارش داد: ۱۳۴تن از سرنشینان این قایق نجات‌یافته و ۱۱۵ تن دیگر مفقود شدند.

قایق حامل مهاجران در نزدیکی شهر خُمس در غرب سواحل لیبی دچار حادثه شد. به گفته سازمان جهانی مهاجرت، سرنشینان نجات یافته این قایق به اردوگاه‌های مهاجران در شهر خُمس، منطقه ساحلی واقع در شرق طرابلس منتقل شدند.

این نهاد حقوق بشری جهانی تاکید دارند که این اردوگاه‌ها از شرایط مناسب جهت اسکان پناهندگان برخوردار نیستند.

سرنشینان نجات‌یافته گفته‌اند این قایق با وضعیت اضطراری مواجه شده و به سپس به زیر آب رفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع لیبیایی، این قایق، در مجموع، حامل حدود ۲۵۰ پناهجو بوده و در فاصله پنج مایلی سواحل لیبی دچار حادثه شد. به گزارش همین منبع، تعدادی زن و کودک هم از سرنشینان این قایق بوده‌اند.

بیشتر سرنشینان قایق حادثه‌دیده دارای ملیت کشورهای ارتیره، فلسطین و سودان هستند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.