بیش از ۴۰۰ پناهجو، در نزدیکی لیبی، از آب‌های مدیترانه نجات یافتند
بیش از ۴۰۰ پناهجو توسط قایق‌های گروه‌های حقوق‌بشری از آب‌های مدیترانه نجات یافتند. سخنگوی نهاد حقوق بشری "اس‌او‌اس مدیترانه" می‌گوید: عملیات تجسس برای یافتن دیگر غرق‌شدگان احتمالی در محدوده دریایی ۱۱۰ کیلومتری از شهر طرابلس در لیبی ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هنوز مشخص نیست که این نجات‌یافتگان از سوی چه کشوری مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

سخنگوی نهاد حقوق بشری "اس‌او‌اس مدیترانه" به خبرگزاری فرانسه گفته است: این نهاد، تنها گروه حاضر در منطقه برای نجات جان این پناهجویان است و گارد ساحلی لیبی هیچگونه مشارکتی در کمک‌رسانی نداشته است.

بنا به گفته این منبع، همزمانی با مراسم عید قربان، موجب عدم نظارت کافی بر رفت و آمدها در ساحل لیبی از سوی نیروهای انتظامی شده است و پناهجویان از این فرصت برای عبور از راه دریایی به سوی اروپا استفاده کردند.

غالب پناهجویانی که این بار تلاش کردند تا خود را از طریق سواحل لیبی به اروپا برسانند، جوانان حد فاصل سنی ۱۸ تا ۳۴ از شهروندان سودانی هستند.

نهاد حقوق بشری "اس‌او‌اس مدیترانه" می‌گوید: قایق‌های این پناهجویان دست‌ساز و با مصالح بسیار ساده ساخته شده بودند.

در میان نجات‌یافته‌گان اخیر، علاوه بر سودانی، پناهجویانی از ساحل عاج و سنگال هم بودند. این افراد که بدلیل شرایط سخت کشورهای خود برای یافتن کار به لیبی آمده بودند، در نتیجه شرایط ناآرام این کشور مجبور به فرار از راه آبی به منظور رساندن خود به یکی از کشورهای اروپایی شدند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.