بیش از ۶۰۰ مورد حمله به پناهجویان در آلمان ظرف شش ماه
از توهین تا نفرت‌پراکنی، از آتش‌افروزی تا ضرب و جرح؛ جلوه‌هایی از بیگانه‌سیتزی در آلمان. اقداماتی متفاوت با انگیزه‌ای واحد؛ خارجی ستیزی. ظرف شش ماه نخست سال جاری ۶۰۹ مورد از حمله به پناهجویان در آلمان ثبت شده است.

آمار مربوط به حملات نیروهای افراطگرا به پناهجویان در آلمان به درخواست فراکسیون حزب چپ‌‌ها از سوی دولت آلمان منتشر شده است. آماری که از سوی روزنامه "نویه اوزنابروکر" رسانه‌ای شده است.

بر اساس این آمار، آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی شاهد ۶۰۹ مورد حمله به پناهجویان بوده است. این موارد محدود به حملاتی می‌شود که با "انگیزه‌های سیاسی" روی داده‌اند.

بر اساس این آمار، در نیمه نخست سال جاری میلادی حدود ۶۰ مورد حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان ثبت شده است. افزون بر آن ۴۲ مورد حمله به سازمان‌های امدادرسانی و یا نیروهای امدادگر داوطلب گزارش شده است.

گفته می‌شود در جریان این حملات ۱۰۲ نفر مجروح شده‌اند که از آن بین هفت نفر کودک بوده‌اند.

براندنبورگ، مرکز حملات بیگانه‌ستیزانه

آماری که از سوی دولت آلمان در اختیار فراکسیون حزب چپ‌ها در آلمان قرار گرفته است حکایت از آن دارد که یک چهارم همه حملات در ایالت براندنبورگ آلمان روی داده‌اند.

پلیس آلمان در این ایالت ۱۶۰ مورد حمله به اقامت‌گاه‌ها و متقاضیان پناهندگی گزارش کرده است. در ایالت‌های دیگر آلمان، موارد حمله به پناهجویان کمتر از این ایالت بوده است.

به عنوان نمونه تعداد حملات به پناهجویان در ایالت بادن وورتمبرگ ۶۲ مورد، در ایالت نیدرزاکسن ۵۸ مورد و در زاکسن۵۶ مورد اعلام شده است.

اولا یلپکه، سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون حزب چپ‌ها در پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) در گفت‌وگو با روزنامه "نویه اوزنابروکر" از وضعیت زندگی پناهجویان در آلمان انتقاد کرده و گفته است که امنیت پناهجویان در آلمان همه روزه در معرض خطر قرار دارد.

او تاکید کرده است که وظیفه حراست از پناهجویان برعهده دولت آلمان است. وزارت کشور آلمان در بیانیه‌ای که در همین ارتباط منتشر کرده، اعلام کرده است: «همه شهروندان و سیاستمداران آلمان مسئول هستند نسبت به سکوت و بی‌تفاوتی در برابر چنین حملاتی علیه اقلیت‌ها در این جامعه اعلام موضع کرده و به مقابله با آن برخیزند.»

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.