پلیس فرانسه تخلیه کمپ پناهجویان در حاشیه پاریس را آغاز کرد
پلیس فرانسه یک روز پس از اعلام سیاست‌های جدید مهاجرتی دولت این کشور تخلیه کمپ‌های پناهجویان در حاشیه پاریس را آغاز کرده است. طبق گزارش رسانه‌های خبری پلیس ۱۶۰۰ نفر را در جریان این عملیات از چادرها خارج کرده است.

نیروهای پلیس فرانسه روز پنجشنبه ۱۶ آبان (۷ نوامبر) عملیات تخلیه کمپ‌های غیرقانونی در حاشیه پاریس را آغاز کردند. یکی از کمپ‌ها در شمال پایتخت فرانسه و دیگری در منطقه "سن دنی"، در حاشیه پاریس واقع شده بود.

به گزارش رسانه‌های خبری، مأموران پلیس بیش از ۱۶۰۰ نفر را که در وضعیت اسفباری در چادرهای غیرقانونی به سر می‌بردند، از چادرها خارج کردند.

شبکه فرانس اینفو گزارش داد که آوارگان و پناهجویان با اتوبوس‌ به سالن‌های بزرگ ورزشی منتقل شده‌اند. از این سالن‌ها به عنوان اقامت‌گاه‌های اضطراری استفاده می‌شود.

دومینیک ورسینی، معاون شهردار پاریس، در این رابطه گفت که صدها تن از پناهجویان پیش از آغاز عملیات خود را مخفی کردند، زیرا نمی‌خواستند به اقامتگاهی رسمی منتقل شوند. گفته می‌شود که ۱۵ تا ۲۰ درصد کسانی که در این کمپ‌ها به سر می‌برند، کسانی هستند که با درخواست پناهندگی‌شان موافقت شده، اما نمی‌توانند خانه پیدا کنند.

Frankreich, Paris: Obdachlose Immigranten schlafen auf der Straße

این پنجاه و نهمین عملیات پلیس فرانسه برای تخلیه کمپ‌های غیرقانونی از سال ۲۰۱۵ میلادی به این سو محسوب می‌شود.

پس از تخلیه و تخریب یک کمپ در کاله در سال ۲۰۱۶ بسیاری از پناهجویان راهی پاریس شده‌اند. به همین خاطر نیز شمار کمپ‌های غیرقانونی در حاشیه شمالی پایتخت فرانسه در این سال‌ها افزایش یافته است. در این کمپ‌ها هزار نفر زندگی می‌کنند.

پلیس پاریس پیوسته دست به تخلیه این کمپ‌ها زده، اما چندی بعد پناهجویان چادرهای خود را در نقطه‌ای دیگر بر پا کرده‌اند و به این ترتیب کمپی جدید به وجود آمده است. اکثر کسانی که در این کمپ‌ها زندگی می‌کنند، مرد هستند و شماری از آنان را نیز زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

روز چهارشنبه ۱۵ آبان (۶ نوامبر) کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه، اعلام کرد که تمامی کمپ‌های غیرقانونی تا پایان سال جاری میلادی تخلیه و برچیده خواهند شد. دولت فرانسه همچنین اعلام کرده بود که اقداماتی سختگیرانه‌تر در ارتباط با سیاست‌های مهاجرتی خود اتخاذ خواهد کرد.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.