ازدحام شدید پناهجویان در جزایر یونان، ادامه اعتراض و رویارویی با پلیس

در پی افزایش تنش‌ بین نیروهای امنیتی و هزاران مهاجر و پناهنده در جزیره لسبوس یونان، پلیس ضد شورش این کشور نیروهای بیشتری را راهی اردوگاه پناهندگان در این جزیره کرد.

به گزارش روزنامه گاردین و خبرگزاری رویترز، صدها پناهجوی عمدتاً افغان، طی دو روز گذشته در اعتراض به شرایط موجود در اردوگاه پرازدحام این جزیره، در شهر میتیلنه، مرکز این جزیره، تجمع کرده‌اند.

از سوی دیگر، ساکنان محلی لسبوس (لزبوس) نیز با برگزاری تظاهراتی جداگانه خواستار تسریع روند تعیین تکلیف پناهجویان و انتقال آنها به خاک اصلی یونان شدند.

روز دوشنبه، پلیس برای پراکنده کردن پناهجویان معترض که راهی میتیلنه بودند گاز اشک‌آور شلیک کرده و حدود ۴۰ نفر را دستگیر کرد.

با رسیدن شمار پناهجویان به ۲۵ هزار نفر در این جزیره، اردوگاه اصلی پناهندگان در لسبوس، در موریا، در حال حاضر بیش از پنج برابر ظرفیت خود پناهجو گرفته است.

این کمپ برای سه هزار نفر جا دارد، در حالی که اکنون بیش از ۱۹ هزار نفر در آن مستقر شده‌اند. گروه‌های امدادی شرایط زندگی در اردوگاه را «وحشتناک» توصیف می‌کنند.

بنا بر گزارش‌ها، با افزایش موج ورود پناهجو از سمت سواحل ترکیه، بیش از ۷۴ هزار پناهجو در سال گذشته به یونان رسیدند که بیش از هر جای دیگر اروپا است. بیش از نیمی از آنها، یعنی ۴۲ هزار نفر، هم‌چنان در جزایر این کشور در دریای اژه به‌ سر می‌برند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.