هفده پناهجوی روهینگیایی هنگام فرار به مالزی غرق شدند

با غرق شدن قایقی حامل بیش از ۱۰۰ پناهجوی روهینگیایی که از بنگلادش به مقصد مالزی در راه بودند، تقریبا نیمی از سرنشینان نجات یافتند. تاکنون جسد ۱۷ تن پیدا شده است. این قایق در خلیج بنگال واژگون شده است.

دست کم ۱۷ پناهجوی روهینگیایی در نزدیکی بنگلادش در اثر غرق شدن قایق، جان خود را از دست دادند. به گزارش گارد ساحلی بیش از ۶۰ تن نجات پیدا کرده‌ اما ده‌ها نفر هنوز مفقودند.

در گزارش‌ها احتمال غرق شدن این قایق که بیش از گنجایش خود سرنشین داشته است، واژگون شدن در اثر برخورد با صخره در مه عنوان شده است.

جسد بیشتر قربانیان در نزدیکی جزیره‌ای در شرق خلیج بنگال پیدا شده است. به گفته‌ی شاهدان عینی، این قایق که در خلیج بنگال واژگون شده است بیش از ۱۰۰ سرنشین داشته است. بیشتر قربانیان را زنان تشکیل می‌دهند.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، قاچاقچیان انسان، مسلمانان پناهجوی روهینگیایی را سوار بر قایقی کرده‌ بودند که قرار بود آنها را از بنگلادش به مالزی برساند. یکی از مقامات پلیس شهر ساحلی "کاکس بازار" در بنگلادش که قایق در نزدیکی‌ آن واژگون شده است، ازدحام جمعیت را دلیل غرق شدن قایق دانسته است.

بیش از یک میلیون پناهجوی روهینگیا در جنوب شرق بنگلادش اسکان داده شده‌اند. بیشتر آنها در سال ۲۰۱۷ و در جریان حمله ارتش میانمار، از راخین، ایالت غربی میانمار به بنگلادش پناه بردند. درمنطقه کاکس بازار آنها در اردوگاه‌هایی که گنجایش این همه پناهجو را ندارد و در شرایطی بسیار نامناسب به سر می‌برند. ظاهرا پناهجویان روهینگیایی بارها تلاش کرده‌اند از این منطقه به کشور مالزی پناهنده شوند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.