آتش‌سوزی توسط پناهجویان خیوس به دنبال مرگ یک زن پناهجو

پناهجویان یک اردوگاه پناهندگی در جزیره خیوس یونان در اعتراض به مرگ یک زن پناهجو این اردوگاه را به آتش کشیدند. گفته می‌شود، در بیمارستان تست کرونای این زن منفی اعلام شد اما او بعد از بازگشت درگذشت.

پناهجویان کمپ "ویال" در جزیره خیوس یونان در اعتراض به مرگ یکی از ساکنان زن، این اردوگاه را به آتش کشیدند.

به گزارش رسانه‌های آلمان، پلیس یونان می‌گوید، یک کانتینر مسکونی پناهجویان شامگاه شنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل) در آتش تخریب شد.

رسانه‌های جمعی یونان از خسارت‌های زیاد خبر داده‌اند. به گزارش این رسانه‌ها، ساکنان این اردوگاه در ابتدا مانع از اطفای حریق توسط مأموران آتش‌نشانی شدند.

اردوگاه "ویال" به دلیل پاندمی یا همه‌گیری جهانی ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه قرار دارد.

به گزارش شبکه خبری یونانی ANA، یک خانم پناهجوی ۴۷ ساله عراقی چند روز پیش به دلیل تب به بیمارستان منتقل شد. در آنجا بعد از انجام آزمایش تشخیصی کرونا گفته شد که نتیجه آزمایش منفی است و او به کرونا مبتلا نشده است.

اما این زن روز شنبه درگذشت. خبر درگذشت او منجر به این اعتراضات شد.

شب گذشته در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از آتش‌سوزی در این اردوگاه منتشر شد. در برخی از این خبرها آمده که پناهجویان "کانکس‌های داخل کمپ را به آتش کشیده و یخچال نگهداری مواد غذایی و چند خودرو را نیز آتش زدند."

 

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.