انصار حزب‌الله: برای جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها "آتش به اختیاریم"
حسین‌الله کرم، رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تشکل دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه تهران از وزارت ورزش و جوانان به دلیل دادن اجازه ورود به «صدها تماشاگر دختر و زن به طور غیرقانونی و غیرشرعی» برای تماشای مسابقات والیبال مردان شکایت دارد. به گفته وی، هدف این تشکل، اجرای «امر آتش به اختیار» علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری "ایلنا"، حسین الله کرم روز شنبه 27 خرداد/ 17 ژوئن با انتشار این بیانیه در صفحه اینستاگرام خود نوشت که دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه تهران، «مانند اول انقلاب» شکل گرفته تا «امر آتش به اختیار امام خامنه‌ای را به سان بند میم وصیت‌نامه» به اجرا درآورند.
به گفته وی اعضای این تشکل شامل دانشجویانی است که در نمازجمعه تهران شرکت می‌کنند.

آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی، در بند میم وصیت‌نامه خود از «مردم و جوانان حزب اللهی» خواسته بود تا «در صورت کوتاهی دستگاه‌های مربوطه، خودشان از انجام اين امور جلوگيری کنند».

رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله، با یادآوری فعالیت‌های دانشجویان حزب‌الله از بعد از انقلاب تاکنون، نوشت که این دانشجویان پیش از این در سال 1359 «تخلیه ستادهای جنگی گروهک‌ها در دانشگاه‌ها» و همچنین «پاکسازی گروهک‌ها به دلیل کشف رابطه آنان با ضد انقلاب» را برعهده داشتند.
به گفته حسین الله کرم اعضای پیشین این تشکل در سال 1374 «در برابر اساتید غرب‌گرایی قرار گرفتند که از سوی بخشی از دولت وقت حمایت می‌شدند» و همچنین در سال 1376 در «پرده برداشتن» از «چهره تزویر و سرکوب جریان موسوم به دوم خرداد در دانشگاه‌ها» نقش داشته‌اند.

سخنان اخیر آیت‌الله خامنه‌ای و استفاده از اصطلاح «آتش به اختیار»، در روزهای گذشته بازتاب فراوانی داشته است. وی روز هفدهم خرداد جاری از «افسران جنگ نرم» خواسته بود تا هنگام بروز «اختلال و تعطیلی» در دستگاه‌های مرکزی فکری، فرهنگی و سیاسی کشور، دست به کار شوند و «آتش به اختیار» باشند.

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های روز ۲۶ خرداد گفت که عبارت «آتش به اختیار» به معنای این نیست که «کسی خودسرانه عملی را انجام دهد».
وی درعین حال تأکید کرد: «آتش به اختیار، یعنی منتظر کسی و جایی نباشید. این "آتش به اختیار" تعیین تکلیف برای همه دستگاه‌های مسئول اعم از اجرایی و قضایی است».

درعین حال اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز گفته است: «آتش به اختیار نه تضعیف نهادهای حکومتی و نه تضعیف دولت، بلکه کار کردن در آنجایی است که دیگران از کار کردن در آن طفره می‌روند».

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز روز سه‌شنبه ۲۳ خرداد گفته بود که «سوءاستفاده سیاسی» از این سخنان رهبر جمهوری اسلامی برای حمله به دولت، «ظلم بزرگ» به او خواهد بود.

از سوی دیگر به گفته علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، آتش به اختیار «امری دو طرفه» است و شامل مواردی چون «ممنوعیت اظهار نظر منقدان حکومت»، «بازداشت خبرنگاران و دانشجویان» و «بازداشت و حصر بدون حکم قضایی و برخلاف قانون اساسی» نیز می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.